15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ ANKARA YHT GAR’DA AÇILDI

15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ ANKARA YHT GAR’DA AÇILDI

BAKAN ARSLAN : “15 TEMMUZ’U UNUTTURMAYACAĞIZ”

TCDD ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü Ankara YHT Gar’da açıldı.

15 Temmuz gecesi demokrasi ve milli iradeye sahip çıkan vatandaşlarımız ile demiryolcuların ortaya koyduğu kahramanlığı yansıtan serginin açılışına Bakan Arslan’ın yanısıra Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Müsteşarı Suat Hayri Aka, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı İ. Melih Gökçek, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt ile demiryolu personeli ve vatandaşlar katıldı.

“Dünyanın Neresinde Böyle Bir Millet Var”
Serginin açılışında bir konuşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Dünyanın neresinde ülkesinin istikbali ve istiklali için şehit olamadım diye hayıflanan bir millet var. Anne babaların ellerini öpmeliyiz, onlar 14-15 yaşında tankların önünde durabilecek gençler yetiştiriyorlar tüm bunları unutmamak, unutturmamak gerekir.” dedi.

Gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakmak için topyekûn mücadelenin devam ettiğini vurgulayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “ Kahraman bir milletin kahraman evlatları olarak, kahramanlığımızı unutmamak adına bu fotoğraf sergisi çok önemlidir, çok güzel bir çalışma yapıldı.” diye konuştu.