20 DEKORATİF SAKLAMA FİKRİ

20 DEKORATİF SAKLAMA FİKRİ

ANTREYE ASIN: Çanta ve ceketlerinizi antrenize yerleştireceğiniz bir askıya asarak düzenli bir hava yaratabilirsiniz.

SEHPAYA SAKLAYIN: Standart bir sehpa yerine üzeri kapaklı ya da çekmeceli sehpaları tercih edin. Böylece kumandalarınızı, kitap ve dergilerinizi, dağınık duran eşyalarınızı buraya yerleştirebilirsiniz.

KÜBİK RAFLAR: Duvardaki asılı tablolarınızın altına kübik raflar monte ederek içlerine dergi ve kitaplarınızı koyabilirsiniz.

SANDIK: Eski sandık ya da valizlerinizi otuma odanızın bir köşesine koyarak hem dekoratif amaçlı kullanabilir hem de içine yastık, battaniye gibi tekstil malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz.

TEPSİLER KULLANIN: Tezgâhınızdaki dağınıklığı gidermek için birbirinden şık tepsiler kullanabilirsiniz. Pişirme gereçlerini, kahve servis ürünlerini tepsilere yerleştirerek bir düzen oluşturabilirsiniz.

KAPAKLARA AYRI ALAN: Kavanoz ve tencerelerinizin kapaklarını düzenlemek için dolabınızda onlara ayrı bir alan oluşturun. Böylece düzen sağlamış olursunuz.

BOŞLUKLARA RAF VE DOLAP: Banyolarda kirişler arasında kalan boşluklara raf ya da dolap yerleştirerek havlu ve şampuanlarınızı burada saklayabilirsiniz.

KİŞİLERE ÖZEL KUTU: Ortak banyoda üzerinde aile bireylerinin isimlerinin yazdığı özel birer kutu oluşturun. Herkes kendi malzemelerini bu kutulara koyarak diğerlerinin malzemeleriyle karışmasını önleyebilir.

PARAVAN: Banyoda dağınıklığı önlemek, görülmesini istemediğiniz, örneğin küvet gibi yerleri gizlemek için paravan kullanabilirsiniz.

KAVANOZ KULLANIN: Makyaj pamuğu, kulak çubuğu, düğme gibi malzemeleri şeffaf kavanozlarda sergileyerek dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

SEPETLERİ DEĞERLENDİRİN: Evinizdeki küçük sepetleri patates ve soğan saklayacağınız birer saklama ünitesi haline getirebilirsiniz. Ancak patates ve soğanları birbirine değmeyecek şekilde yerleştirmelisiniz.

YATAK ALTLARINI KULLANIN: Yataklarınızın altındaki boş alanlara kutu ya da sepetlere yerleştirdiğiniz oyuncak ya da giysi gibi malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz.

SANDIKLI BANK: Balkonunuza ya da bahçenize alacağınız sandıklı bankları hem oturma amaçlı hem de kışın sandalyelerin minderlerini saklama maksatlı kullanabilirsiniz.

VALİZLER: Mevsim geçişlerinde kullanmadığınız giysileri dolapta boş duran valizlerinize yerleştirerek dolaplarınızda yerden tasarruf edebilirsiniz.

DOLAP İÇİ RAFLAR: Mutfak raflarınızın içine bölme raflar yerleştirerek bardaklarınıza daha çok yer açabilirsiniz.

BÖLMELER OLUŞTURUN: İç çamaşır ya da çorap çekmecenizin içine bölmeler yaptırarak daha düzenli çekmecelere sahip olabilirsiniz.

KUTULARI KULLANIN: Ayakkabı ya da giysi kutularını atmayın. İçlerine ıvır zıvır eşyalarınızı yerleştirerek çekmecelerinizin daha düzenli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

MİNİK SEPETLER: Çocuklarınızın tokalarını minik sepetlere koyarak hem kaybolmalarını önler hem de düzenli bir görüntü elde edebilirsiniz.

KUPALARI KULLANIN: Çocuklarınızın boya kalemlerini kupalara koyarak hem kolay ulaşmalarını hem de düzenli olmalarını sağlayabilirsiniz.

ASKIYA ASIN: Kolyelerinizi ahşap bir elbise askısına asarak onları giysi dolabınızda saklayabilir ve kolayca alıp kullanabilirsiniz.