2014’TE JEAN BAHARI

Jean’in hayatımızdaki yeri tartışılmaz… 2014’te jean parçaların yeniden yorumlandığı bir sezona merhaba diyoruz. Bu yıl jean olan her şey çok kıymetli! O yüzden kıyıda köşede ne kadar jean parçanız varsa, bu sezon değerlendirmenizi öneririz. Yeni sezonda hangi jean parçalar öne çıkacak, bir göz atalım…

Jean elbiseler
Jeanden ve jean benzeri kumaşlardan yapılmış elbiseler oldukça revaçta. Özellikle ‘shift’ elbise denilen, dizin hemen üzerinde biten ve vücuda yapışmayan elbiseler ön plana çıkıyor. Jean elbiseler, bu yaz sık tercih edilecek.

Jean salopet
Bahçıvan tulumlarını giymeye devam… Bu nostaljik parça 2014 ilkbahar/yaz sezonunda yeniden ortaya çıkıyor. Hem kısa hem de uzun salopetlerin görüleceği yaz sezonunda yırtık salopetler de revaçta olacak.

Yırtık pantolon
Yırtık jean modası, 2014 ilkbahar/yaz sezonunda da kendine yer buluyor. Üstelik dozu biraz daha artırarak… Özellikle lime lime kesilmiş ‘boyfriend’ jean pantolonlar sezonda ağırlıklı olarak yer buluyor.

Paçası kıvrık jean pantolonlar
Bu sezonki eğilimlerden biri de, jean pantolonların paçasını kıvırmak… Hemen her tür pantolonun paçasının kıvrıldığını söylemek mümkün… Bu şekilde sezonun kısa paça pantolon trendine de uyum sağlanıyor.

Jean ceket
Jean ceketin modası olmaz ancak 2014 ilkbahar/yaz sezonun kot ceketlerin ayrı bir yeri olacak. Özellikle ceket boyu ne kadar kısa olursa o kadar iyi. Kısa ceket trendinin kot ceketlere de sirayet ettiğini göreceğiz.

Jean şort
Jean şortlar kuşkusuz her yazın favorisi zamansız bir parça, ama yine tıpkı diğer parçalar gibi bu sezon daha çok öne çıktığını söylemek lazım. Hatta bu sezon ceketlerle birlikte giyildiğini göreceğiz.

Jean tulumlar
Tıpkı salopetler de olduğu gibi tulumların da jean olanları 2014 ilkbahar/yaz sezonunun gözdelerinden olacak.

 

SEKTÖRDEN SON HABERLER

Moda sektöründe bu ay neler oldu merak ediyor musunuz? İşte en son gelişmeler…

Kiehl’s’den ‘1 ürün, 1 hayat’ projesi
Geçtiğimiz aylarda Alicia Keys ile anlaştığını duyuran kozmetik markası Kiehl’s, yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. “Midnight Recovery Concentrate” isimli özel üretim bir krem hazırlayan marka, satıştan elde edilecek bütün geliri Afrika ve Hindistan’da yaşayan çocuklara bağışlayacak.

Karl Lagerfeld İstanbul’da!
Karl Lagerfeld, çok yakında Nişantaşı’nda bir mağaza açıyor! Lagerfeld bu haberi Facebook sayfasından İstanbul silüetinin  ve kendisinin bulunduğu bir illütürasyonla duyurdu. Lagerfeld’in lüks tasarımlarına Nişantaşı’ndaki Abdi İpekçi Caddesi üzerindeki Brandroom Courtyard’da ulaşacağız.

Tiffany’nin tarihi film oluyor
Küçük mavi kutunun tarihini öğrenmeye ne dersiniz? Yönetmen Matthew Miele’in, markanın 177 yıllık tarihine ışık tutan belgeseli 2015’te vizyona girecek. Tiffany Ailesi’ni yakından tanıtacak olan belgesel markanın küçük bir dükkandan devasa bir zincire nasıl dönüştüğünü de anlatacak.