2015 GELİNLİK MODASI

Her genç kızın rüyası, saflığın ve masumiyetin simgesi olan gelinlik seçiminde bu yıl neler moda merak ediyor musunuz?

Renginde değişme olmasa da tasarımcılar her yıl yeni detaylar ekleyerek, bu özel gün için gelinlere çok farklı seçenekler sunuyor. Gelin adaylarına düşen ise hayatlarının bu en anlamlı gününde modayı yakından takip edip, vücut yapılarına uygun, en doğru gelinliği seçmek…

İşte bu sezon ön plana çıkan gelinlik modelleri ve öneriler:

DANTEL
Asalet ve zarafeti yansıtan dantel gelinlikler, tüm dünyada daha fazla rağbet görmeye başladı. Askılı, uzun kollu, straplez, A kesim, balık veya kabarık modeller ile her seçeneği bulunan dantel gelinlikler, bu sezon en gözde gelinliklerden olmaya devam edecek.

Öneri:
– Fransız danteller bu sezonda da açık, kapalı ve tesettürlü modelleriyle hüküm sürüyor.
Dantel gelinlikler sade olduklarından, takınızı büyük taşlı kolyeler ile destekleyebilirsiniz.

V YAKA
Hafif toplu ve küçük göğüslü kadınların vazgeçilmezi V yaka, gelinliklerde de boy göstermeye başladı. Neredeyse bütün tasarımcıların koleksiyonunda yer alan V yaka, gözlerinizi alamayacağınız alamayacağınız modellerle karşınıza çıkıyor.

Öneri:
Çok iddialı olan bu modelde, tercihinizi sade bir tül duvaktan yana kullanın. Böylece dikkatler sadece gelinlikte toplanacaktır.
-Derin V yakalı gelinliklerde, derin sırt dekoltesi de kullanarak harika bir birliktelik oluşturabilirsiniz.

VİNTAGE
Geçen yıl bir anda yükselişe geçen vintage gelinlikler bu sene de çok moda. Neredeyse her yıla gönderme yapan vintage gelinliklerde özellikle 50’li yıllardan ilham alan modeller ön plana çıkıyor.

Öneri:
Vintage gelinlik giymek isteyenler gerçek bir vintage gelinlik giymelidir. Ama elinizde yoksa bu konuda uzman ve iyi tasarımcıların koleksiyonlarından seçim yapabilirsiniz.
-Vintage gelinliğinizi dantel eldiven, şapka gibi aksesuarlar kullanarak tamamlayabilirsiniz.

TAŞLI GELİNLİK
Işıl ışıl taşlı gelinlikler sadece gelin adayların değil tasarımcıların da severek tasarladığı modellerden… Bu sezon taşlı gelinlikler daha az ışıltılar ile karşımıza çıksa da gelin adayların kalbini çalmaya aday.

Öneri:
-Tercihiniz taşlı gelinlikler ise çekici ve iddialı makyaj yaptırarak daha da  göz alıcı olabilirsiniz.
 –Sade gelinliklerden hoşlanıyorsanız bu sene revaçta olan bel ve omuz kısmına yapılan taşlı modelleri kullanabilirsiniz.