2015 SONBAHAR MODASI

2015 SONBAHAR MODASI

Natürel renkler güz döneminde hâkimiyetini ilan etmeye geliyor. Bunun yanında soyut figürlerin ve desenlerin sıkça kullanıldığı tabiattan ilham alınan tonlar bizleri bekliyor.

Siyah ve beyazın albenisi sürerken ormanın derinliklerine gitmeyi, oradan okyanuslarda kaybolmayı hatta hayallerinizin tozpembeye boyandığı bir sezon kapılarını aralıyor.

PUNK
Asi ruhların ve özgürlüğün temsilcisi Punk, geçmişten bugüne geliyor. Bu sonbahar sezonunda da siyah deri parçalar, zımbalar ve zincirler tasarımcılar tarafından yeniden yorumlanarak ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Öneri:
– Punk temasını yansıtmak istiyorsanız zincir, deri, çengel iğne, file ve zımba ile işlenmiş kıyafetleri giymelisiniz.
– Baştan aşağı Punk giyinmek yerine, kıyafetinizin bir yerinde bu detayları kullanabilirsiniz.

CANLI RENKLER
Bu sezon canlı renklerden asla uzak durmayın. En iddialı renkleri sokaklarda bol bol göreceğiniz bir sonbahar geliyor. Özellikle sarı tonlar şık kombinlerinizin ana kaynağı olacak. Sarının diğer renkler ile uyumu gözler önüne serilecek.

Öneri:
-Sonbahara uygun romantik seçimler yapmak istiyorsanız mandalina rengi, gün batımını çağrıştıran romantik bir stil yakalamanıza yardımcı olacaktır.
– Canlı renkler size göre değilse toprak tonlarının büyüsüne kapılabilirsiniz.

LEOPAR
Leopar artık bir klasik… Üzerinden yıllar geçmesine rağmen modası hiç geçmeyen leopar feminen giyim tarzını benimseyen kadınların temel parçası haline geldi. Sezonda da tasarımcılar, bu klasik deseni kıyafet ve aksesuarlarda, renklerin çılgınlığıyla buluşturmuş.

Öneri:
– Leopar bir elbise tercih edecekseniz, kombinleyeceğiniz diğer parçalar oldukça sade olmalı.
-Çanta ayakkabı ve şallarda leopar deseni bu sezon çok trend. Leopar desenini kıyafetlerde kullanmaktan çekiniyorsanız bu aksesuarları mutlaka denemelisiniz.

ÇİÇEK AÇAN DESENLER
Renklerin cümbüşü bir yana, tasarımcılar sonbahara geçerken adeta ilkbahar çığlığı atıyor. Her an her yerde karşımıza çıkmaya hazır bin bir çeşit renk birleşiminden oluşan çiçek desenler güze inat, sokak stillerini epey hareketlendirecek.

Öneri:
-Çiçek desenler hem günlük hayatta hem de gece davetlerinde kendine yer etmiş durumda. Siz de bu sezonun kurtarıcı parçası olan çiçek desenleri, tercihlerinizin başında tutabilirsiniz.
-Yazın bohem stilini sevdiyseniz sonbaharda uzun kollu çiçek desenli elbiseler tam size göre.