2015 YAĞMUR MODASI

Şu sıralar yeni bir akım olan ‘normcore’ tam da yağmurlu günlere göre… Normal giyinmenin temel olduğu ‘normcore’ tarzı giyinirken 2015’in renk ve desenlerini harmanlayın. Greyfurt, mariagold, lila gibi renkler ile kubik tasarımlar, çiçek desenler, tropikal etkilerin hâkim olduğu çizimler bahar aylarında içimizi ısıtacak. Tarzınızdan ödün vermeden hem rahatlığı hem de modayı yakalayabilirsiniz.

İşte yağmurlu havaların trendleri:

YAĞMURLUK
Yağmurdan koruyan ve şemsiye görevini de üstlenen yağmurluklar, bahar sezonunun vazgeçilmezlerinden. Kısa, uzun, spor ya da şık her tarza hitap eden yağmurluklar bahar aylarının gözdesi olmaya devam edecek.

Öneri:
Yağmurluklarda 2015’in trend renkleri olan scuba mavi, cam yeşili, kavrulmuş badem, buzlu çilek, koyu vanilya, marsala kırmızısı renklerini tercih edin.
– Aniden bastıran yağmurlara hazırlıksız yakalanmamak için, kolay taşınabilen cep yağmurluklardan edinin.

ŞEMSİYE
Yağmurlu havaların olmazsa olmazlarından olan şemsiyeler artık sadece yağmurdan korumakla kalmıyor, tarz ve şıklığınızı da tamamlıyor. Bu sene de modacılar şemsiyelerde sezonun desenlerini ve renklerini bolca kullanıyor.

Öneri:
2015’in renkleriyle süslenmiş bu sene de moda olan puantiye veya dantelli şemsiyelerden mutlaka edinin.
-Tarzınıza ve kıyafetinize uyumlu şemsiyeleri tercih edin. Uyumlu bir aksesuar görevini üstlenecektir.

YAĞMUR BOTLARI
Ayakkabıda şıklık-rahatlık ikilemi her zaman yaşanıyor. Ancak bahar aylarında hem şık hem de yağmurlardan koruyan çizmeleri, kısa motorcu botlarını tercih edip, bu ikilemi yaşamayabilirsiniz.

Öneri:
Rengârenk plastik yağmur çizmelerini tercih ederken plastiğin kaliteli olmasına dikkat edin. Kaliteli plastik, su geçirmez ve koku yapmaz.
-Motorcu botlardan edinmek istiyorsanız bu sezon fermuarlar, kemerler ve zincir detayları olan botları alın.