2016-2017 PALTO MODELLERİ

Havaların iyice soğuduğu, paltoların dolaplardan çıkarıldığı şu günlerde henüz yeni bir palto almadıysanız ya da indirimleri bekleyip yeni bir paltoya sahip olmak istiyorsanız yazımız tam sizlere göre. Bu sezonda da paltolar en güzel stilleri ile her tarz ve yaşa hitap ediyor. Yeni sezon palto modelleri ile tarzınızdan fedakârlık etmek zorunda kalmayacak; hem kendinizi soğuklardan koruyup hem de modern bir çizgi çizeceksiniz.

İşte bu sezonun öne çıkan palto modelleri ve öneriler:

DÜĞMELİ PALTO
Düğmeli paltolar kış mevsiminin klasiği haline geldi. Herkesin severek kullandığı model, bu sezonda da kendine yer buluyor. Her iki bölümde de yer alan düğmeli paltoların yanı sıra tek tarafı düğmeli ya da yan yana 2 adet ve alt alta 3 adet olacak şekilde 6 düğmenin olduğu paltolar da bulunuyor. Bu paltoların rengi genelde siyah ve gri olsa da kahverengi, beyaz ve mavi renkleri de oldukça moda.

Öneri:
-Düğmeli paltolarda en asil duran ve bu modele en yakışan renk siyahtır.
-Çalışan kadınlara ve business tarza en çok giden model düğmeli paltolardır.

TÜYLÜ PALTO
Bu sezonun en trend paltosu tüy detaylı modeller olacak. Tüyler ya tamamen paltoları kaplayacak ya da kol kısmını veya boyunları süsleyecek. Tüyler, soğuk havalardan korumanın yanı sıra zengin ve asil bir görünüm kazanmanızı sağlayacak. Bu paltolara en çok yakışan renkler siyah, gri ve kahverenginin her tonudur.

Öneri:
-Her tarafı tüylerle kaplı paltoları bu sezon sıkça genç kızlarda göreceğiz. Yumuşacık ve sıcacık tutan bu paltolar özellikle ekru rengiyle genç kızlara çok yakışıyor.
-Özel davetlere giderken feminen, şık ve zengin bir görünüm kazanmak istiyorsanız simsiyah bir kombin yaparak üstünüze boynu tüylü ve beli kuşaklı paltoları alabilirsiniz.

KEMERLİ PALTO
Kemerli paltolar tam da feminen görünmek isteyen kadınlara göre… Bel kısmında yer alan uzun kemer detayı ile dikkatleri toplayan ve bu şekilde paltonun iki yakasını bir araya getirerek ortaya şık bir görünüm ortaya çıkaran bir modeldir. İki türlü kemerli palto modeli vardır. İlki kabanın kendi kumaşından olan kurdele şeklinde bağlanan model bir diğeri ise ayrı bir kemer aksesuarı ile bağlanan modeldir. Kemerli modele en çok yakışan renk ekru ve sütlü kahvedir.

Öneri:
-Kemerli modeller feminen gözükmenin yanı sıra belinizi ortaya çıkartarak sizin daha ince görünmenizi sağlar.
– Fazla kilolarınız varsa ve boyunuz fazla uzun değilse paltonun kendi kumaşından olan kuşakları kullanarak daha ince bir görünüm kazanabilirsiniz.
-Uzun boylu ve ince bir fiziğe sahipseniz belinizi ortaya çıkartmak için paltonuzdan ayrı, deri detaylı, farklı renkli kemerleri kullanarak çok hoş ve tarz bir görünüm sağlayabilirsiniz.