2016 İLKBAHAR YAZ MAKYAJ TRENDİ

İlkbahar yaz kreasyonlarının tanıtıldığı moda haftaları, güzellik ve makyaj trendleri hakkında bilgiler vermeye başladı. 2016 makyaj trendlerinde sadelik ve doğallık ön plana çıkacak.

Sade ve doğal makyajlar altın tonlar, ışıltılar ile hareketlilik kazanacak. Cesur ve dikkat çekici kadınlar ise abartılı dudaklar ve dağınık göz makyajları ile yine farklarını ortaya koyacak.

İşte ilkbahar-yaz makyaj trendi ve öneriler:

DOĞAL GÖRÜNÜM
Moda ve güzellik dünyasını geçtiğimiz yıllardan beri etkisi altına alan trend:Doğal görünüm… Bunu bir trend değil aslında doğallığa geri dönüş olarak göreceğiz çünkü 2016 ilkbahar-yaz podyumlarında öne çıkan doğallık uzun süre devam edecek gibi gözüküyor. Bakımlı parlak ve canlı bir cilt, yok denecek kadar az makyaj ve fondötensiz ciltler güzellik trendlerinin başında gelecek.

Öneri:
-Doğal görünüm demek makyaj kullanmamak değildir. Yüzünüzdeki kusurları kapatarak hafif makyaj hileleriyle doğal güzelliğinizi ön plana çıkartabilirsiniz.

ALTIN TONLAR VE IŞILTILAR
2016 ilkbahar ve yaz sezonunun olmazsa olmazı ışıltılı bronz renkler… Bu sezonun diğer sezonlardan farkı ise altın renginin daha fazla kullanılacak olması. Zenginlik ve bolluğu simgeleyen altın rengi; dudakları ve gözleri süsleyerek cesur fütürist bakış açısıyla bizleri karşılayacak.

Öneri:
Altın tonlar ve ışıltılar uygulayacaksanızhelenistik saç modellerini kullanarak güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz.

DİKKAT ÇEKİCİ DUDAKLAR
2016 ilkbahar-yazında birbirinden iddialı ruj renkleri, ortalığı kasıp kavuracak. Doğal makyaj üzerine uygulanan iddialı dudaklar yüzün en dikkat çekici yeri olacak. Elma şekeri rengi kırmızı ruj ve karanlık karamsar ‘vampy’ dudak renkleri bu sezonda da etkisini sürdürmeye devam edecek.

 Öneri:
İddialı ve çarpıcı bir kişiliğe sahipseniz kırmızı ve koyu ton rujların yanı sıra alternatif birçok renk seçeneğini hayal gücünüzle birleştirerek kullanabilirsiniz.

DUMANLI GÖZ MAKYAJI
Linerlar yerini dağılmış şekilde kullanılan çekici dumanlı göz makyajlarına bıraktı. Gözler; maskara yardımıyla daha da belirgin hale getirilerek, göz etrafında yapılan yoğun halkalar ile karşımıza çıkacak. Siyah ve mavi tonları kullanılacak olan dumanlı göz makyajları ilkbahar ve yaz aylarında parti makyajlarının vazgeçilmezi olacak.

Öneri:
-Renkli gözlere sahipseniz bu sezonun trendi olan mavi farlardan mutlaka denemelisiniz. Gözleriniz koyu ise dumanlı göz makyajı ve gece mavisi tam size göre.