2016 İLKBAHAR-YAZ MODASI

2016 ilkbahar-yaz modası güneşin enerjisinden alınan ilhamla kıpır kıpır, en renkli ve eğlenceli haliyle karşımıza çıkacak. Eğlenceli olmasının yanında şık ve çarpıcı detaylarla göz dolduracak.

Moda her daim bir döngü içerisinde modernize edilerek ilerlediğinden bu sezonda da 60 ve 70’li yılların esintilerini bolca göreceğiz.

İşte ilkbahar-yaz modası ve öneriler:

BATİK
60’lı yılların hippilere özgü deseni olarak bilinen ve o yılların en sevilen desenlerinden olan batik, 2016’da tekrar revaçta. Şimdi sadece hippiler değil herkese hitap edecek olan bu desen, tişörtlerden elbise ve pantolonlara kadar bizlere renklerin uyumunu sunacak.

Öneri:
Evde kullanmadığınız düz tişörtleri, kumaş boyası ve lastik yardımıyla istediğiniz renkte batik deseniyle süsleyebilirsiniz.
-Batik desenleri her kıyafette görsek de en çok salaş elbiselere yakıştığını unutmayın. Bu elbiseler özellikle yaz tatillerinde kurtarıcı parça olacak.

70’LER
2016 yazı adeta 70’li yılların kasıp kavuracağı bir sezon olacak. Çiçek desenler, şifon elbiseler, geniş paçalar ve süet ceketler modernize edilerek bizlere sunulacak. Geçen sezonda da 70’lerin esintisini görsek de 2016 ilkbahar-yaz sezonunda 70’ler altın çağını yaşayacak.

Öneri:
Çiçek desenlerin neredeyse her mevsim kullanılmaya başladığını görmekteyiz. Uzun süre daha devam edecek olan çiçek modasından kaçmamalı, keyfini sürmelisiniz.
-70’li yılların yüksek bel pantolonlarının bu sezonda hâkimiyetinin azaldığını unutmayın. Onun yerine 90’lı yılların düşük belli salaş pantolonları, sezonun modası olarak karşımıza çıkacak.

OMUZ DEKOLTESİ
Geçen yaz da kullanılan omuz dekoltesi 2016 ilkbahar-yaz sezonunda da devam etmekte. Bohem stili ile de harmanlanacak olan omuz dekolteli elbise ve üstlerle, kendinizi güzel hissedeceğiniz bir sezon geliyor.

Öneri:
-Düşük omuzlu ve omuz dekolteli elbise ve üstleri alırken düz ve çarpıcı renkleri alın.

SEZONUN RENKLERİ
İlkbahar ve yaz sezonu renklerinde, güneşten alınan ilhamla sarı ve turuncunun hâkimiyetini görüyoruz. Sadece sarı ve turuncu değil pembe rengininde ciddi yükselişini göreceğimiz bir sezon bizleri bekliyor. Tasarımcıların maskülen tarzı kenara iterek; fırfırların bolca yer alacağı feminen bir ilkbahar-yaz modası istediklerini görüyoruz.

Öneri:
Bu sezonun rengi pembe olacağı için bu renkten mutlaka edinmelisiniz. Ancak alınacak pembenin daha tatlı ve zarif tonda olması gerektiğini unutmayın.
-Renkleri kullanmaktan korkmayın. Ancak kullanacağınız renklerin tatlı ve soft tonlarının moda olduğunu göz ardı etmeyin.