2016 SAÇ RENGİ TRENDLERİ

Saç renginizde değişiklik yapmayı düşünüyorsanız 2016 yılının en trend renklerine bir göz atın. 2016 çikolata kahve, kızıl kahve, ışıltılı renklerin yanı sıra alışılmamış saç renkleriyle de karşımıza çıktı. Çilek sarısı, gri, pastel, tarçın gibi farklı tonlar bunlardan bazıları. Siz de teninize uygun renkleri seçip, alışılmışın dışına çıkabilirsiniz.

İşte 2016 saç rengi trendleri ve öneriler:

ÇİLEK SARISI
Kızıl alt tonlu sarı saç rengi olan çilek sarısı 2016 defilelerinde sıkça kullanılarak en trend renkler arasına çoktan girdi. Açık ve sarı tonlu bir cilde sahipseniz sarının en doğal hali olan bu renge bir şans vermelisiniz.

GRİ
2015 yılında moda olup 2016 yılında da yükselişini devam ettirecek olan gri saç rengini kullanmak ilk zamanlar marjinallik gibi algılansa da şimdilerde birçok kadın grinin büyüsüne kapılıyor. Bu saç rengini kullanırken her zaman doğru makyajı kullanmalısınız aksi takdirde sizi yaşlı gösterebilir.

PASTEL RENKLER
2016’nın en cesur trendlerinden olan morun, pembenin, mavinin pastel tonları şu sıralar birçok genç kızın kalbini kaptırdığı modalardan biri. Siz de içinizdeki canlı kişiliği dışa vurmak istiyorsanız ten renginize ve tarzınıza uygun bir rengi seçebilirsiniz.

ÇİKOLATA KAHVE
Kadınların senelerdir vazgeçemediği çikolata kahve 2016 yılının en moda saç rengi olacak. Radikal değişimlerden korkanlar için güzel bir alternatif. Her cilde uygun, sıcak ve yumuşak tonu ile doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz.

TARÇIN TONLARI
2016 defilelerinde sıkça görülen bu renk, sezonun en gözdelerinden… Beyaz ya da kumral bir tene sahipseniz ve çekici bir görünüm yakalamak istiyorsanız bu rengi mutlaka denemelisiniz. Kahve, turuncu, kırmızı gibi renklerde makyaj yaparak çok daha canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

KIZIL KAHVE
Kahvenin daha dikkat çekici tonunu istiyorsanız 2016’da kızıl kahvelere yönelebilirsiniz. Gözlerinizi ve yüz hatlarınızı ön plana çıkaran bu renk, aynı zamanda cildinize ve saçlarınıza canlılık katar. Beyaz ve buğday tenli kadınlara çok yakışan bu rengi mutlaka denemelisiniz.

IŞILTILI SAÇLAR
Değişiklik arıyor fakat radikal değişimlerden korkuyorsanız bu trend tam sizlik. Saçınıza ve ten renginize uygun renklerde attıracağınız gölgeler ile saç renginizi daha belirgin hale getirebilir ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.