2016 YAZ TREND LİSTESİ

2016 yaz trendleri, bu yazın farklı tarzları bir araya getirerek tamamen feminen geçeceğinin sinyallerini veriyor. Uçuşan kumaşlar, danteller, fırfırlar, feminen aksesuarların olacağı 60’lı ve 70’li yıllardan ilham alınan bir sezon bizleri bekliyor.

İşte 2016 yaz trend listesi:

ASKILI ELBİSELER
İnce askılı slip elbiseler yaza damgasını vurarak en vazgeçilmez parçalardan biri olacak. Çoğunlukla ipek ve saten kumaşlarda göreceğimiz elbiseler, dantel detaylarıyla da gecelik havasını hissettirecek.

OMUZLAR
Bu yazın dekoltesi omuzlar olacak. Omuzları tamamen açıkta bırakan elbiseleri kullanarak dantel ve fırfırlar ile hem romantik hem de çekici bir hava kazanacaksınız.

GÖMLEK
Zamansız parçalardan olan gömlekler bu yaz modern uyarlamalarıyla karşımızda. Volanlı omuzları açık modeller, sırt dekolteliler, Oxford gömlekler, deri v yakalı yırtmaç detaylı gömlekler yeni sezonun gözdelerinden olacak.

TÜL DETAYLAR
Tül detaylar artık kıyafetlerin en dış katmanını süslüyor. Elbiselerin bluzların eteklerin üzerine şeffaf tül detaylar geçirerek daha şık ve feminen bir hava kazanacaksınız.

FİLE DETAYLAR
Delikli file kumaşlar tenimizin hava almasını sağlayacak. File havadar kumaşlar sportif giyime çekicilik katarak yazın en çok tercih edilen parçalardan biri olacak.

JEAN
Jeanlerin bu yaz muhteşem dönüşüne şahit olacağız. Jeanlerde yüksek bel modası devam ederken; ceketlerde lazer kesimler, floral baskılar, fırfır detaylar gibi farklı kullanımlar denim kumaşlara değişik bir bakış kazandırmaya geliyor.

TAKIM
Takım elbiseler yazın yine çok moda. Siyah ve gri renkli takımları artık bir köşeye atma vakti geldi. Şimdi ise farklı renk ve desenlerle bu klasiği yaza uyarlayın.

MAKSİ
Midi ve mini boylar yine bir köşeye bırakılıp yerine yazın upuzun maksi boylardaki eteklere merhaba diyeceğiz. Maksi elbiseler ve eteklerle baharın romantik havasını yazın da üzerimizde taşıyacağız.

KROŞE
Nostaljik hava katan el emeği göz nuru kroşeler, tığlar, nakışlar yaz modasına farklı bir alternatif sunuyor. Etnik ve vintage görüntüleri sayesinde dokundukları her parçaya yaşanmışlık katmaya geliyor.