2016’YA MERHABA

2016’YA MERHABA

Takvimler artık 2016’yı gösteriyor. Yeni bir yıla girmenin heyecanı yaşanıyor bugünlerde. Uzmanlar, yeni başlangıçlar için yeni tarihlerin önemli olduğunu belirtiyor.

Acısıyla, tatlısıyla 2015 yılını geride bıraktık. Geride bırakılana ancak ders almak amacıyla bakılabilir. Vakit kendimizi yenilemenin, zamanın olumsuzluklarını değil; teknolojinin baş döndürücü hızla geliştiği ve her şeyin madde ile ölçüldüğü bu çağda; dostluğu, kardeşliği, yardım severliği, komşuluğu yeniden yaşama vaktidir. Uzmanlar her yeni başlangıçta insanların kendilerine yeni hedefler koyduğunu, bu hedefleri gerçekleştirmenin insan psikolojisi açısından çok önemli olduğunu belirtiyor. Ancak tutturulamayan hedefler için de üzülmenin, hayata küsmenin doğru olmadığına, insanların kendilerine tekrar tekrar şans vermesi gerektiğine dikkat çekiyor.

En çok alınan kararlar
Yeni yılların başlangıcında; zararlı alışkanlıkları bırakmak, sağlıklı beslenme için adımlar atmak, özel yaşantıda yeni başlangıçlar yapmak, iş hayatında değişiklikler yapmak en çok alınan kararlardan… Bu kararların hayata geçirilmesi ise tamamen kişinin motivasyona bağlı. Sizi olumlu etkileyecek yakınlarınızdan, arkadaşlarınızdan destek alarak belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için 2016 yeni bir başlangıç olsun.