2017 İLKBAHAR MODASI

İlkbaharın insanlar üzerindeki yeniden başlama ve içleri kıpır kıpır etme etkisi, 2017 ilkbahar modasında tam anlamıyla kendisini göstermekte. Doğanın gerçekçi desenleri kıyafetlerimizi süslerken, capcanlı renkler de kendimizi çok daha iyi ve enerjik hissedeceğimiz bir sezona kapılarını aralamakta.

İşte 2017 ilkbahar sezonunun öne çıkanları ve öneriler:

ÇİÇEK DESENLER
İlkbaharın olmazsa olmazı çiçek desenleri bu sezon da tekrara düşmeyen yeni formlarla karşımızda olacak. Önceki sezonların çiçek desenlerine göre bu sezonun çiçek desenleri gerçeklerine en yakın halinde kıyafetleri süsleyecek. Çiçeklerin doğadaki halleri, renk ve desenleriyle kumaşlarda buluşacak.

Öneri:
-Bir çiçek bahçesini andıran mini ve midi elbiseler bu sezon oldukça trend… Ancak bunları alırken dikkat etmeniz gereken nokta desenlerin gerçek çiçeklere benzemesi olmalı…

CANLI RENKLER
Sonbahar ve kışın renkleri olan pastel renklerin geride durma zamanı geldi. Çünkü artık sahneye canlı renkler çıkıyor. İlkbaharda canlı renkler, pastel renklerin pabucunu dama atacak gibi. Sezonun öne çıkan renkleri ise sarı, mavi, yeşil ve kırmızı olacak.

Öneri:
-2017’nin rengi canlı kırmızı… Kıpkırmızı bir sezon bizleri beklediğinden sizler de gardırobunuzda kırmızı rengine şimdiden yer ayırın.

PULLAR VE PARILTILAR
Pullar ve parıltıların yavaş yavaş kış aylarında da kullanıldığını gördük. İlkbaharda da pullar ve parıltılar artarak kullanılacak. Hatta öyle ki sezonun en gözde parçaları pullar ve parıltılarla bezeli olacak. Pullar ve parıltıları sadece özel günlerde değil günlük ve spor tarzda da sıkça göreceğiz.

Öneri:
-İlkbaharın serin havasında giyilen bomber ceketler pullar ve parıltılarla daha hoş bir görünüm kazanacak.

KADİFE
Kadife sonbahar ve kış aylarında hâkimiyetini ilan edip herkesin kalbini çalmıştı. Ünlü tasarımcıların 2017 ilkbahar-yaz kreasyonlarına baktığımızda yine kadife ile karşılaşıyoruz. Hoş dokusu ile ‘sarayların kumaşı’ unvanı alan kadife ilkbaharda daha ince bir dokuyla hâkimiyetini sürdürecek.

Öneri:
-Özel davetlerde veya kendinizi özel hissetmek istediğiniz günlerde kadife parçaları deneyin. Bu parçalar size sarayın asilliğini verecektir.