2018’DE EV DEKORASYONUNA SAKİNLİK VE HUZUR HAKİM OLACAK

YAŞAM ALANLARIMIZ OLAN EVLERİMİZİN MODASI DA HER GEÇEN YIL YENİLENİYOR. 2018 YILININ DEKORASYON TRENDLERİNDE SAKİNLİK VE HUZUR HAKİM. YENİ YILDA TOPRAK TONLARI VE KIZIL RENK MAT EŞYALAR MODA OLACAK…

Yeni yıl ile birlikte hayatımızda yeni bir sayfa açmanın yanı sıra ev dekorasyonuna da yeni trendler hakim olacak. Atlantik mavisi, nane yeşilleri, beyaz, pembe tonları, sarılar, siyah, bakır ve pirinç renklerini tonları bu yıl evlerde baş döndürecek. Yeni yılda toprak tonları ve kızıl renk mat eşyalar moda olacak. İşte 2018’in dekorasyon ve renk trendleri…

DİNGİNLİK
Yeni yılın dekorasyon trendleri arasında yer alan ‘kafa dinleme’ alanı olarak tasarlanan salonlara kahve renk tonları sessizliği, doğallığı ve göz yormayan detayları da beraberinde getiriyor.

Kadınların gün içerinde sık kullandıkları mutfak, yeni yılın trend olan dekorasyon renkleri ile temiz, ferah ve huzur dolu, keyifle vakit geçirilen bir mekan olarak öne çıkacak. Country ya da modern mutfak dolaplarıyla da pastel kahve tonlarına uyum sağlayacak modeller vitrinlerde yerini alacak.

Kahve ve koyu lacivert renklerinin en yoğun olarak kullanılacağı alan olan yatak odaları, uykuyu kaliteli hale getirecek.

DOĞALLIK ÖN PLANDA
Bu yıl dekorasyonlarda doğallık ön planda olacak. Öyle ki; doğal ve cilasız mobilyalar, ham boyasız lakeden uzak ahşap aksesuarlar, doğal halleri ile dekorasyonda sıkça yerini alıyor. Bununla birlikte sıcak ev ortamları için çakıl taşları, halat ipler ve demir borularla kombinli birçok mobilya aksesuarını bu yıl göreceğiz. Country tarzı evlerde doğallık ambiyansı için mobilya aksesuarlarında kütükler en çok tercih edilen aksesuar olarak karşımıza çıkacak.

YEŞİLİN HAKİMİYETİ
Yeşil, 2018’in en vazgeçilmez rengi olarak karşımıza çıkarken; favori olan diğer renkler ise çivit mavisi, limon sarısı ve menekşe moru. Yeşil, aynı zamanda doğaya dönüşün bir temsili olarak mekanların genel dekorasyonunda sıkça görülecek. Dekorasyonda yeşilin kullanıldığına, siyah, beyaz ve hasırlarla birlikte kombinlendiğine sıkça şahit olacağız. Ev aksesuarlarında özellikle vazolarda yeşilin harmanlandığı büyük dal yapraklar, yaprak desenli yastıklar, çerçeveler, tabaklar bu desenlerle süslenecek.

TREND KADİFE KUMAŞ
Kadifenin yumuşak ve parlak etkisi sıcaklık ve rahatlık hissini verirken görsel olarak da tarihler boyunca ihtişamın simgesi olmuştur. Perdelerden döşemeliklere kadar kadifeyi kullanmaya alışkınız ancak bu yıl kadife giydirilmiş duvarlara da şahit olacağız. Sofraları yerlere kadar kaplayan şık kadife masa örtüleri davetlerdeki tercihler arasına girecek.

BAKIR VE PİRİNÇ FAVORİ
Ayrıntılardaki küçük değişiklikler kimi zaman mekanlarda büyük farklılıklar yaratabiliyor. Doğadan ilham alan tasarımların hakim olduğu mekanlarda hafif bir parıltı yaratmak isteyenler için pirinç ve bakır detaylar 2018’in favorileri arasında yerini alacak. Sofistik ve modern tarzı bir arada yansıtmak isteyenler için pirinç kaplı eşyalar favori olacak. Bu yıl ev dekorasyonlarımızda kadife kumaş kaplı koltuklara bakır renkli detaylar göz alıcı şekilde eşlik edecek.