2019 Dekorasyon Trendlerinde Neler Var?

2019 Dekorasyon Trendlerinde Neler Var?

Yeni yılda dekorasyon değişikliği isteyenler 2019 yılının moda trendlerini merak ediyor. 2019 dekorasyon trendlerinde doğayla uyum sağlayan ve aynı zamanda işlevsel parçalar ön plana çıkarken, 2019 dekorasyon trendlerinin yıldızı ise ahşap olacak. Peki yeni yılın dekorasyon trendlerinde başka neler olacak?

İşte bu sorunun yanıtı…

AHŞAP YILI

Doğal ahşap, yeni yılda karşımıza çıkacak dekorasyon malzemelerinin en önemlisi olacak. Öyle ki, bu yıl doğal ahşap tüm mekanlarda kullanılacak demek abartı olmaz. Sağlıksız ve çevre dostu olmayan malzemeler yerine doğal ahşap, hasır gibi natürel malzemeler mobilya ve aksesuarlarda sıklıkla yer alacak. Bu yıl cam-ahşap-metalin bir arada kullanıldığı tasarımlar da öne çıkacak.

TREND RENK ADAÇAYI YEŞİLİ VE GRİ

İnsanların doğaya özleminin giderek arttığı günümüzde 2019 dekorasyon trendlerinde yılın rengi adaçayı yeşili ve gri olacak. Bu yıl mekanlara yeşilin tonları hakim olacak. Yeşilin harmanlandığı farklı stil ve tarzları bir araya getirip taptaze çiçekler ve dekoratif bitkilerle evinizde ferah bir atmosfer dizayn edebilirsiniz. Sarı, kiremit, somon gibi renkleri evlerde sıklıkla göreceğiz. Cesur kırmızılar, metalik renkler ve siyah objeler evlerimizi renklendirecek.

ETNİK DESEN TRENDİ

Bu yıl dekorasyonda etnik desenlerin yılı olacak. Etnik desenler duvar kağıtlarından kırlentlere, pasta tabaklarından tablolara kadar her yerde karşımıza çıkacak. Retro tasarımların her geçen gün daha da popülerleşmesi ile mekâna zenginlik kazandıran bakır, bronz gibi metal malzemeler de dekorasyonun önemli bir öğesi olarak karşımıza çıkacak.

KOMPAKT MOBİLYALAR

Etnik desenleri daha çarpıcı hale getirebileceğiniz, göçebelerden ilham alınarak tasarlanan, multi fonksiyonel, kompakt mobilyalar da trend oldu. Mat siyah çelik sandalye ya da masa ayakları bu yıl çokça görülecek. Sert görünümlü mobilyalar, çizgiler, üçgenler yerini eğrilere, yuvarlaklara, daha yumuşak geçişlere bırakıyor. Sadece kanepe, sehpa gibi mobilyalarda değil, ayna, çerçeve gibi aksesuarlarda da karşımıza çıkacak.