2019’un Rengi: Living Coral/Canlı Mercan

2019’un Rengi: Living Coral/Canlı Mercan

Dünyanın renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone, 2019 yılının rengini açıkladı: Living coral yani canlı mercan… Canlı mercan renginin alt metninde “iyimserlik ve mutluluk arayışı” yer alırken, mercanlardaki canlı vurgusu da “çevreciliğe” dikkat çekiyor.

Peki, ev dekorasyonundan, kıyafet, takı ve aksesuarlara kadar her yerde göreceğimiz bu rengi nasıl kullanacağız; işte size birkaç öneri…

OJE

Bu yılın renginin açıklanmasıyla birlikte gözler ojelere çevrildi. Pantone’nin bu sıcak rengi hem bu soğuk havalarda içinizi ısıtacak hem de enerjisi ile de tüm gözleri sizde toplayacak. Bu yıl oje kullanımında bu rengi mutlaka deneyin.

RUJ VE PUDRA

Kadınların vazgeçilmez makyaj ürünü olan rujlarda canlı mercan rengi çok kullanılacak. Canlı mercan rengini rujlarınızda denerken, yanağınıza uygulayacağınız pudrada da bu rengin açık tonlarını kullanarak, makyajınızı uyumlu hale getirebilirsiniz.

CEKET

Living coral rengi ceketlerinize çok yakışacak. İster kabanlarınızda, ister kısa ceketlerinizde kullanabileceğiniz Pantone’nin bu güzel rengini giydiğinizde tüm gözler sizde toplanacak.

ELBİSE

Biz kadınların özel davetleri, düğünleri, toplantıları hiç bitmez. Her davetimizde de  bir öncekinden daha da şık olmak isteriz. Birçok marka ve defilelerde görebileceğiniz bu rengi, elbiselerinizde mutlaka deneyin.

ÇANTA

Aksesuar dediğimizde aklımıza gelen ilk şey çantalarımızdır. Çantalarımız bizi  toparlayan son parçamızdır. Canlı mercan rengini sadece çantanızda kullanın isterseniz üstünüzde bu rengin tonlarında farklı seçimlerle çantanızı kombin yapın. Living coral parçalarınızı olduğundan daha gösterişli hale getirecektir.