2020’nin Renk Trendleri

2020’nin Renk Trendleri

Dünyanın renk otoritesi Pantone, moda haftalarında görkemli defileler düzenleyen ünlü markaların koleksiyonlarından ilhamla, 2020’de trend olacak renkleri açıkladı.

Sonbahar, kış, ilkbahar, yaz mevsimlerinin ruhlarına paralel parlak, canlı renklerin yanı sıra doğayı yansıtan soft tonlar, 2020’de kıyafetlerle birlikte aksesuarlarda, makyaj ürünlerinde kendisini gösterecek.

İşte Pantone tarzı ile 2020’nin esas rengi klasik mavi ve öne çıkan diğer renkler…

KLASİK MAVİ (CLASSIC BLUE)

Pantone, 2020’nin renginin klasik mavi olduğunu duyurarak, modadan dekorasyona, tekstilden otomotive tüm üretim sektörünü harekete geçirdi. Klasik mavi Pantone’ye göre şöyle tanımlanıyor: Günbatımında gökyüzünün aldığı rengi hatırlatan, zarafet ve sadeliğiyle öne çıkan klasik mavi, yeni bir dönemin eşiğinden geçerken yaratmak istediğimiz güveni telkin eden ve istikrarlı bir dayanağa duyduğumuz arzuyu vurguluyor.

ATEŞLİ KIRMIZI (FIERY RED)

Kırmızının bu tonu ilhamını Londra Moda Haftası’ndan alıyor. Çünkü haftadan yansıyan en baskın renk ateşli kırmızı idi… Rengin yarattığı his ise; baskın ve dinamik… Gece kıyafetlerinin yanı sıra aksesuarların da vazgeçilmezi olması bekleniyor.

TARÇIN ÇUBUĞU (CINNAMON STICK)

New York Moda Haftası’nın yürüyen baharatı… Buram buram kokusu ile kış gecelerini anımsatan tarçının içine bir tutam kırmızının katılması ile oluşturulan ton, yine aksesuar, romantik gece elbisesi, makyaj ürünlerinde karşımıza çıkacak.

ÜZÜM KOMPOSTOSU (GRAPE COMPOTO)

2020’nin ilkbahar-yaz sezonunda bu rengin bolca kullanılması bekleniyor. Pantone’nin açıkladığı diğer açık renk tonları ile uyum sağlayabilecek koyu mor tonundaki renk, güçlü aynı zamanda yumuşak siluetler yaratıyor. Sarı ve mercanla denenmesi öneriler arasında…

TURKUAZ TANGARA (TANAGER TURQUOISE)  

Bu toprakların rengi turkuaz, bu yılki moda haftalarının vazgeçilmezi idi… Pantone’nin, soğuk bir ton da olsa canlılık ve enerji kokan bu tonu 2020’nin trend renkleri arasında göstermemesi belki de haksızlık olurdu… 2020 yazının gece kıyafetleri turkuaz tangara olacak.

PURO TÜTÜNÜ TOZU (CUBAN SAND)

Vintage elbiselerin, ceket-etek/ceket-pantolon takımların en iyi göründüğü havalı, modern, sofistike bir ton… 2020’de sık görülmesi beklenen puro tütünü tozu renkli her parçayı dolabınızdaki diğer kıyafetlerle kombinleyip, trend olabilirsiniz.