4.5G İLE İLETİŞİMDE SINIR YOK!

Mobil internetin en güncel standardı olan ve 1 Nisan’da ülkemizde kullanılmaya başlanan 4.5G teknolojisi, 3G’ye göre 17 kata kadar daha hızlı bağlantı olanağı sunuyor.

LTE-Advanced olarak da bilinen dördüncü nesil telekomünikasyon hizmeti, daha fazla veri kapasitesi ve düşük gecikme süreleriyle ciddi bir performansa erişmemizi sağlıyor.

Akıllı ev ve şehir altyapılarından mobil ofislere, yüksek boyutlu dosyaların paylaşımından mobil sağlık ve mobil eğitim servislerine kadar birçok alanda yenilik getirecek olan 4.5G kullanımında Turkcell ayrıcalığı yaşayabilir; Turkcell’in 4.5G hızı ile hayatımızı renklendireceği çeşitli hizmetleri deneyimleyebilirsiniz.

İşte o hizmetlerden bazıları:

TURKCELL TV+
Televizyon izlemek için artık illa bir televizyonunuz olmasına gerek yok. Akıllı telefonunuz, tabletiniz, bilgisayarınız ve hatta projeksiyon cihazınızı bir TV’ye dönüştürmek Turkcell TV+ ile son derece kolay. Yüzlerce televizyon kanalını ve filmi izleyebilmenizi sağlayan uygulama, yüksek kaliteli ve kesintisiz bir deneyim sunuyor. Canlı yayınları geri alabileceğiniz, kaçırdığınız programları izleyebileceğiniz hizmetin güzel yanlarından birisi de 5 GB internet paketiyle gelmesi…

 

FİZY
Özellikle mobil cihazların popülerleşmesi sonrasında, müzik artık hayatımızın vazgeçilmezi oldu. 4.5G hızı ile sadece şarkıları değil, albümleri de cihazınıza indirebilir ve internetin olmadığı toplu taşıma yolculukları gibi durumlarda dinleyebilirsiniz. Video özelliği ise klip, canlı konser ve röportajların yanı sıra, başka yerde bulamayacağınız özel müzik videolarına da erişim sağlıyor. Yerli yabancı milyonlarca şarkı bulabileceğiniz fizy’de listeler yapabilir, mobil internet kotanızı harcamadan müzik dinleyebilirsiniz.

 

AKILLI DEPO
Verilerinizi depolamak için pratik bir çözüm mü arıyorsunuz? Akıllı Depo, fotoğraf, video, müzik dosyalarını ve dokümanlarınızı sakladığı gibi, bunlara internet bağlantısı olan farklı cihazlardan da kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor. Paylaşım özelliği ile dilediğiniz dokümanı sevdiklerinize kolayca gönderebilirsiniz. Fotoğraflarınızı bulut üzerindeki alana otomatik aktararak telefonunuzun depolama alanını doldurmaması da, uygulamanın pratik yanlarından birisi olarak dikkat çekiyor.

 

TURKCELL AKADEMİ
İnternet bilgiye ulaşmanın en kolay yolu ama arama üzerine arama yaparak bu dev dünyada kaybolmak ve en kötüsü, aradığınıza ulaşamamak da olası. Turkcell Akademi, İngilizceden kişisel gelişime, teknolojiden sertifika programlarına kadar binlerce eğitim konusunu içeren dev bir kaynak olarak bu derde derman oluyor. Bilgiye her yerden ulaşabileceğiniz Turkcell Akademi videoları, 4.5G’nin yüksek hızı ile kaliteli ve kesintisiz bir şekilde izlenebiliyor.

 

BiP
4.5G bağlantısı ile internet o kadar hızlandı ki, artık dilediğimiz her şeyi internet üzerinden yapabiliriz. Metin mesajları göndermek internet üzerinden zaten yapılabiliyordu, artık fotoğraf ve videolar da son derece hızlı şekilde karşı tarafa aktarılabiliyor. Turkcell’in BiP uygulaması ise tüm bunları tek adreste topluyor. Arkadaş listenizde BiP kullananlar ile mesajlaşabilir, fotoğraf ve video alışverişi yapabilir, caps üretip herkesi güldürebilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsiniz. Farklı yönlerinden birisi ise gizli mesajlar gönderilebilmesi, böylece mesajları tek tek silmenize de gerek kalmaz.