4K TV ALMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN

Artık Full HD devri bitti. 4K yayınlar dünyadaolduğu kadar, ülkemizde de gündeme gelmeye başladı. Birçok üreticinin farklı modellerini arka arkaya çıkardığı Ultra HD ya da 4K televizyonlar, en gelişmiş akıllı TV özelliklerinin yanı sıra, 3D ve kavisli ekran gibi yeni teknolojileri de en iyi şekilde kullanıyor.

Çözünürlüğün artması ekran boyutunun da büyümesini sağlarken, siyahlar konusunda daha başarılı olan OLED gibi görüntü teknolojileri de karşımıza çıkıyor.

Lafı fazla uzatmayalım, sizi TV seçimlerimizle başbaşa bırakalım…

ANDROİD’Lİ GÖRSEL ŞÖLEN:
SONY KD-75X9405C
Ekran: 75 inç, düz
Çözünürlük: 3840 x 2160 piksel
Panel teknolojisi: Triluminos
Akıllı TV: Android
Aydınlık ve karanlık görüntüler arasındaki farkı belirginleştirmek için X-tenden Dynamic Range teknolojisini kullanan Sony, Triluminos ekran ile benzerlerinden daha geniş bir renk gamına sahip. Bu da özellikle canlı görüntülerin benzersiz bir şekilde ekrana gelmesini sağlıyor. ClearAudio+ ile çok kanallı bir sinema ses sistemine benzer ses çıkışı sağlayan TV, Android işletim sistemi ile hem telefon, tablet gibi cihazlarla uzaktan kolayca yönetiliyor hem de bu sistemi kullananların aşina olduğu uygulamaları ekrana taşıyor. Elbette 75 inçlik ekranı da büyük bir oturma odasına sahip olanlar için ideal…

 

TV’NİN GELECEĞİ OLED’DE:
LG 65EF950V
Ekran: 65 inç, düz
Çözünürlük: 3840 x 2160 piksel
Panel teknolojisi: OLED
Akıllı TV: webOS 2.0
Derin siyahlar, gerçeğe yakın renkler ve tertemiz görüntüler izlemek istiyorsanız, 33 milyon renkli pikselden oluşan bu TV’yi inceleyin. webOS işletim sistemini TV’ye uyarlayan LG, böylece internete bağlanarak sosyal medya hesaplarınıza erişmenizi, sevdiklerinizle görüntülü ve sesli görüşme yapabilmenizi, video hizmetlerinden yararlanabilmenizi sağlıyor. Pasif 3D teknolojisi kullanan TV ile ağır ve hantal 3D gözlükler olmadan da evinizin rahatlığında filmlerin keyfini çıkartabilirsiniz. Çok kanallı ses sistemi ve OLED teknolojisi ile ses ve görüntü sinemayı aratmayacak.

 

KAVİSLİ EKRANDA İDDİALI:
SAMSUNG UE65JS9500
Ekran: 65 inç, kavisli
Çözünürlük: 3840 x 2160 piksel
Panel teknolojisi: LED arka aydınlatmalı
Akıllı TV: Tizen
Samsung, kavisli ekran teknolojisi ile havalı bir cihaz yaratmanın yanı sıra, görüntü deneyimini de değiştirmek istiyor. Her açıdan görüntüye eşit mesafede olmanızı sağlayan ekran, nano kristal teknolojisi ile renkleri ve görüntüleri canlandırıyor ve kontrastı yükseltiyor. UHD Upscaling teknolojisi de daha düşük çözünürlüklü içerikleri 4K’ya çıkartarak yüksek çözünürlükten sonuna kadar faydalanmanızı sağlıyor. Smart Hub özelliği ile internetten hizmet veren birçok içerik sağlayıcıyla ortak çalışan Samsung, akıllı TV özelliklerini de kendi işletim sistemi Tizen ile evinize taşıyor.