AHMET ARSLAN DÖNEMİ BAŞLADI

Başbakan Binali Yıldırım; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini, Ahmet Arslan’a devretti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda Binali Yıldırım’la birlikte uzun süre çalışan Arslan daha sonra siyasete girerek AK Parti Kars Milletvekili olarak görev yaptı.

Devir teslim töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, görevi huzurla ve arkasında hiçbir tereddüt kalmadan Ahmet Arslan’a devrettiğini belirtti. Arslan ise şu ifadeleri kullandı: “Şanslıyız ki bakanlığımızın projelerini çok iyi bilen bir Başbakanla çalışacağız. Bu bayrağı devraldığım için çok mutluyum.”

Ahmet Arslan kimdir?
Ahmet Arslan, 2 Haziran 1962’de Kars Kağızman’da doğdu. Gemi İnşa ve Makine Mühendisi olan Arslan, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Milli Güvenlik Akademisi 56. Dönem mezunudur.

Özel sektörde yedi yıl ve Pendik Tersanesi’nde çeşitli görevlerde bulundu. Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu. “Türk Dünyası Mühendislik Ödülü”, “Fahri Profesörlük” unvanı ve “2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı” ödülleri sahibidir. Arslan, evli ve 1 çocuk babasıdır.