Ajanda/Haziran 2018

Ajanda/Haziran 2018

39 BASAMAK

1935 Ağustos’u, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik, heyecanlı, hareketli, çılgın bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder.

ÇİRKİN

Gerçekte kimsin? Kendine baktığında ne görüyorsun? Gördüğün şey onların gördüğüyle aynı şey mi? Olduğun kişi ile olman beklenen kişi arasında nerede duruyorsun? Başarmak için kendinden ne kadar uzağa gidebilirsin, ya dönüş yolunda kaybolursan?

Marius von Mayenburg’un kara komedisi Çirkin insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyadan sesleniyor. Bu dünyada yolunu kaybeden bireyi absürt bir bakış açısıyla ele alan oyun, kimlik konusuna ironik ve bir o kadar seyirlik bir yorum getiriyor.

Fatih Erkoç / Zorlu PSM Studio / İstanbul

5 HAZİRAN 2018

 

Mustafa Ceceli / Winner İncek / Ankara

8 HAZİRAN 2018

 

Manuş Baba / Mori Performance / İstanbul

15 HAZİRAN 2018

 

Edip Akbayram / İzmir Kültürpark Açıkhava Sahnesi / İzmir        

21 HAZİRAN 2018

 

25’inci İstanbul Caz Festivali / İstanbul  26 HAZİRAN 2018