AKILLI DEKORASYON DÖNEMİ

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dekorasyonlar da akıllandı. Evinizde kullandığınız akıllı perdelerden telefon şarj eden ve bluetooth bağlantılı koltuklara kadar akıllı ürünler, dekorasyonların parçası haline geldi. Dekorasyon trendleri de tıpkı moda gibi sürekli değişiyor. Teknolojiyle üretilen kumaşlar ve çok fonksiyonlu mobilyalar karşımıza çıkıyor. Bu gerçekten yola çıkarak ev dekorasyonunda öne çıkan teknolojileri mercek altına aldık…

KABLO KÂBUSUNA SON
Teknoloji her yerde olduğu gibi ev dekorasyonunda da varlığını kanıtladı. Son yıllarda mobilya sektörü modadan ve teknolojiden hızla ilham alıyor. Çoğumuzun evinde kâbusumuz olan kablolar, mobilyalarda bulunan özel bölmelere saklanıyor ve bu şekilde evimizin dekorasyon bütünlüğü bozulmuyor.

ŞARJ EDEN KOLTUK
Geçmişte havalimanı, otel lobisi gibi alanlarda talep gören şarj üniteli ve internete bağlı mobilyalar evlerde de kullanılmaya başlandı. Telefon şarj eden, bluetooth bağlantılı koltuklar artık evlerimizde. Cep telefonları ve bilgisayarlarınızı oturduğunuz yerden şarj edebilirsiniz.

YOKOLAN TV
Salonlarındaki televizyon, müzik seti ve bilgisayar gibi teknolojik ürünlerin dekorasyonu bozduğunu düşünenlerin imdadına yine teknolojik tasarımlar yetişiyor. Örneğin televizyon ünitelerinde kullanılan bir sistem sayesinde evinize misafiriniz geldiğinde dev ekran plazma, ahşap televizyon ünitesinin içine girerek kayboluyor.

MASA İÇİNDEKİ CD
Günümüz dekorasyonlarında bilgisayarlar artık mobilyalara entegre edilebiliyor. Örneğin, bir düğmeye basarak CD kasasının ahşap masanın içinden çıkmasını sağlayabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde bilgisayar ekranı mobilyanın içinden yükselebiliyor.

ALEV ALMAYAN KUMAŞ
Ev dekorasyonunda yangını körükleyen ürünler koltuk ve perdeler oluyor. Son yıllarda gelişen teknoloji ile yangın güvenliği yüksek ürünler üretilmeye başlandı. Özellikle koltuklarda, yanmaz kumaşlar üretiliyor.