“Aklın Yolu Akıllı Yollar İçin: AUSDER’’

“Aklın Yolu Akıllı Yollar İçin: AUSDER’’

Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği (AUSDER), UDHB tarafından hazırlanan Ulusal AUS Strateji Belgesi Eki Eylem Planı doğrultusunda kamu, özel sektör, STK ve üniversitelerden gelen 20 kurucu üye ile 2017’de kuruluş sürecini tamamlayan ve şu an için sektörün önde gelen paydaşlarından 40’ını çatısı altında toplayan bir STK’dır.

AUSDER, sistemler gibi paydaşlarının da birlikte çalışabilmesi gereğinden yola çıkarak bir sinerji oluşturmayı amaçlamıştır. Bu sinerjinin oluşmasına, TCDD Genel Müdürlüğü AUSDER üyesi olarak katkı sağlamıştır.

Akıllı Ulaşım Sistemlerinin oluşturulmasında iki noktaya odaklanılmış olup bunlar; daha hızlı ve güvenli hareketlilik ile çevre dostu sistemler. Biz de AUSDER olarak bu alanları öncelikli olarak belirledik. Bu kapsamda Demiryolu ulaşımı bu iki odak noktasının tam da merkezinde yer almaktadır.

AUS, konusunda farklı alan ve boyutlarda ürün ve hizmet ortaya koyan oluşumlar içinde yürütülen çalışmalar günbegün artmaktadır. Bu çalışmalardan tüm ülkenin haberdar olması ve çalışmaları yapanların teşvik edilmeleri amacıyla AUSDER Ödülleri verilecektir. İlk ödüllerin 28 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan AUSDER 2. Olağan Genel Kurulunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN tarafından verilmesi planlanmaktadır.

AUSDER hakkında daha detaylı bilgiye www.ausder.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.