Alsancak Garı’nda Tarihi Konser

Alsancak Garı’nda Tarihi Konser

İzmir’deki 8.  Eurasia Rail Fuarı etkinlikleri kapsamında tarihi Alsancak Garı’nda Milli Piyanist Tuluyhan Uğurlu Konseri ve Gala Yemeği gerçekleştirildi.

Konser ve Gala Yemeğine; İzmir protokolü, TCDD, TCDD’nin Bağlı Ortaklıkları ve iştirakleri personeli,  Pakistan Devlet Demiryolları Genel Müdürü başta olmak üzere yerli ve yabancı heyetlerden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Alsancak Garı’nın otantik mekânında Kondüktör Halil Baba’nın tren düdüğüyle başlayan, insanın raylar üzerindeki serüvenini ve Türkiye’nin trenle tanışmasını anlatan görsel sunum eşliğinde Milli Piyanist Tuluyhan Uğurlu konser verdi. Konser süresince Kurtuluş Savaşı yıllarında trencilerin hikâyesi ve Cumhuriyet Trenleri bölümleri ise konserin en can alıcı bölümleri oldu.

Konser ve Gala Yemeğinin sonunda aslına uygun olarak restore edilerek, günün anısına Gar’a getirilen Atatürk Treninin Muhafız Vagonu ile Cumhuriyet’in yurt genelinde ilk yıllarında sağlık hizmeti veren Sıhhi İmdat Vagonu davetliler tarafından gezildi.