Amazon, Türkiye’ye Geliyor!

Amazon, Türkiye’ye Geliyor!

 

Son yıllardaki performansıyla CEO’su Jeff Bezos’u dünyanın en zengin insanı yapan Amazon, yeni pazarlara açılma politikasını sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye pazarına girmek için hazırlıklarını son aşamaya getiren Amazon’un, sunduğu hizmetlerle e-ticaret pazarında hareketlilik oluşturması bekleniyor.

Amazon’un ülkemiz piyasasına gelmesiyle birlikte en çok merak edilen sorulardan biri de şirketin hizmetlerinden hangilerini Türkiye’de sunacağı olacak. Çoğu tüketici Amazon’u sadece e-ticaret sitesi olarak bilse de şirket aynı zamanda bir teknoloji devi konumunda.

İşte Amazon’un Türkiye’de tüketicilerin kullanımına sunması öngörülen ürün ve hizmetler:

Amazon Prime

Amazon Prime, şirketin üst düzey üyelik servisi olarak hizmet veriyor. Amazon’dan çok sık alışveriş yapan kullanıcılar, Prime üyesi olduklarında ücretsiz hızlı kargo hizmeti gibi pek çok avantaja sahip oluyorlar. Yıllık belirli miktarlarda ödeme yapılarak sisteme üye olunabiliyor.

Amazon Alexa

Şirketin, Apple ve Google gibi teknoloji devleri ile sıkı bir rekabet içerisinde olduğu Alexa isimli akıllı asistanı; ev, iş yeri ve otomobillerde kullanılabiliyor. Bu asistanı evlerde kullanmak için yine Amazon’un akıllı hoparlörleri ile mekanınınız donatmanız gerekiyor. Alexa’ya seslendiğiniz anda günün haberlerini okuyor, hava durumu söyleniyor, kahve makinanız çalışıyor, suyunuz ısınıyor, kapınız kilitlenebiliyor, arabanızı çalıştırılabiliyor…

Amazon Fresh

Amazon Fresh, market alışverişleri için geliştirilen bir hizmet. Yiyecek ve manav ürünleri gibi taze olması gereken besinlerin tüketicilere kolayca ulaşmasını sağlıyor. Aklınıza gelebilecek bütün hızlı tüketim ürünleri, size en yakın Amazon üyesi satıcı tarafından hızlıca size ulaştırılıyor.

Amazon Spark

Bir sosyal medya platformu gibi hizmet veren Amazon Spark, kullanıcıların ürünler keşfetmelerine imkan sağlayan bir servis. Amazon uygulamasının bir parçası olan Amazon Spark, İOS ve Android platformlarındaki Amazon uygulaması ile kullanılabiliyor.

Amazon Gamelift

Amazon’un oyun dünyasına yönelik hizmeti olan Amazon Gamelift, Amazon Web Services ürüne kurulan hosting ve matchmaking çözümü olarak hizmet veriyor. Oyun geliştiricilerin zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlayan Amazon Gamelift, oyun piyasasındaki önemli firmalar tarafından da kullanılıyor.

Amazon Blink

Amazon Blink, ev güvenliği için başarılı çözümler sunuyor. Amazon’un donanım çözümlerinden biri olan Amazon Blink, kısa süre içerisinde Türkiye’de de aktif olabilir.