ANNE-KIZ, BABA-OĞUL BİR ÖRNEK

Çocukları ile baştan ayağa aynı giyinmek isteyen ebeveynleri hedef alan yeni trendi tercih ederken, çocuklarınızın rahatını kaçırmayın.

Son yıllarda önemli markaların başlattığı, ünlü anne-babaların da yaygınlaştırdığı bir trend: Anne ile kızları ve baba ile oğullarının bir örnek giyinmesi… Siz de bu modayı takip etmek isteyenlerdenseniz dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Bu da anne-babanın küçük çocuk görünümüne ya da çocuğunuzun, çocukluktan çıkıp büyük insan görünümüne bürünmemesinin gerekliliğidir. Bu önemli çizgiye dikkat etmeniz sizi moda kurbanı olmaktan kurtaracak, sevimli bir görüntü vermenize yardımcı olacaktır.

Çocuklarıyla bir örnek giyinmek isteyen ebeveynler için öneriler şöyle:

GİTTİĞİNİZ ORTAM ÖNEMLİ
Aynı giysileri tercih etmek; babalar-oğullar için bir spor müsabakası, bir piknik organizasyonunda sevimli durabilir. Anne ve kızları için ise yine aile içi toplantılar, arkadaşlarla buluşma, bebek partileri için uygun ortamlardır. Ciddi davetler için bu tercihler doğru olmayabilir.

AYNI MARKA ZORUNLULUK DEĞİL
Çocuğunuzla aynı giyinmek için, büyük markaların ebeveyn-çocuk trendine dönük pahalı ürünlerinden almak zorunda değilsiniz. Hem büyük hem çocuk ürünleri satan markaların daha uygun fiyatlı, birbirine benzeyen ürünlerini, farklı reyonlardan satın alabilirsiniz.

ÇOCUK HASSASİYETİNİ UNUTMAYIN
Kendiniz için kullanacağınız doku ve kumaş çocuğunuzun daha hassas olan teni için uygun olmayabilir. Bu sebeple, payet işlemeli bir tişörtü kendinize, aynı tişörtün payetsiz, pamuklusunu çocuğunuza alabilirsiniz. Alt giysilerde de aynı hassasiyeti göz önünde bulundurarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

TEK PARÇADA AYNI KALMAK DAHA DOĞRU
Bu modayı takip etmek; sizi çocuk, çocuğunuzu büyük görünümüne büründürmemeli. Bunun için de tek parçada aynı kalmak daha doğru bir seçim olacaktır. Mesela aynı montu ya da bluzu tercih edip; alt giyside çocuğunuzun rahat edeceği bir model ve doku kullanmanız, sizin bilinçli bir tercih yaptığınızı gösterecektir.

ÇEKİRDEK AİLE
Aynı kıyafet modası anne-baba-çocuk olarak üçlü giyimde de söz konusu… Bunun için de yine gittiğiniz yer ve mevsime göre; aynı trençkotu, aynı spor ayakkabıyı ya da sadece bir şapkayı aynı tutmak daha doğru bir tercih olacaktır.