ANTALYA HIZLI TREN KENTİ OLACAK

ANTALYA HIZLI TREN KENTİ OLACAK

Turizmde dünya markası olan Antalya’nın ulaşım çeşitliliği artırılıyor. Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Antalya’da katıldığı toplantıda, şehre Yüksek Hızlı Tren müjdesi verdi.

Lütfi Elvan, Antalya’yı hızlı tren kenti yapmaya kararlı olduklarını, iki ayrı hat üzerinde çalışıldığını söyledi. Elvan’ın bir diğer müjdesi de havacılık alanında oldu. Elvan, Türk Hava Yolları’nın Ankara – Antalya arasında doğrudan uçuşlara başlayacağını duyurdu. Antalya – Alanya Otoyolu ihalesine de bu yıl çıkılacağını belirten Elvan, “Antalya’yı şantiyeye dönüştüreceğiz. Antalya’yı dünyaya örnek, marka bir şehir yapacağız.” diye konuştu.

Konya-Antalya arası 2 saate düşecek
Antalya’nın inanılmaz bir potansiyeli bulunduğunu, bunu daha güçlü konuma getireceklerine işaret eden Elvan, Antalya ile Burdur’un arasının kısalacağını, Muğla ile olan bölünmüş yoldaki eksiği tamamlayacaklarını, Antalya-Mersin arasını bölünmüş yolla bağlayacaklarını kaydetti.

Elvan, Konya ile Antalya’yı Beyşehir üzerinden bağlayacaklarını dile getirerek, iki şehrin arasının 2 saate düşeceğini belirtti. Antalya ile Eskişehir arasında hızlı tren yapımının yetişirse 2015, yetişmezse 2016’da başlayacağını bildiren Elvan, Antalya’nın batı kısmına havaalanı yapılması için de kapsamlı bir çalışma yürütüleceğini anlattı.

İkinci akıllı kent Antalya
Lütfi Elvan, Karaman’dan sonra Türkiye’nin ikinci akıllı kentinin de Antalya olacağını belirtti.