ANTALYA’YA HOLLYWOOD ELİ DEĞECEK

ANTALYA’YA HOLLYWOOD ELİ DEĞECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya’ya Hollywood standartlarında film stüdyoları ile film parkları kurulması için çalışmalara başladı.

Los Angeles’taki Universal Stüdyoları’nı gezen Bakan Çelik burada dünyanın en büyük film stüdyolarını inşa eden AECOM Technology Corporation uzmanlarıyla bir araya geldi. Türkiye’de inşa edilmesi planlanan projelere ilişkin kapsamlı bir görüşme yaptı.

Ömer Çelik konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bu sene Türk sinemasının 100. yılı, o sebeple sinema konusunda köklü atılımlar yapmak istiyoruz. Bunlardan bir tanesi; Antalya’da dünyanın büyük film platolarından birini kurmak… Dünyanın pek çok yerinde AECOM’un film stüdyoları ve film parkları var. Universal Stüdyosu da hem film stüdyolarının hem film parklarının olduğu çok büyük bir yapı. Buranın film çekimleri ve halkın ziyareti için ayrı ayrı bölümleri var. Antalya’da bu iki konsepti de bir araya getiren bir proje düşünüyoruz.”

Çanakkale Savaşları için animasyon
Bakan Ömer Çelik’in bir diğer müjdesi de Çanakkale Savaşları ile ilgili oldu. Çelik, savaşın animasyon ve üç boyutlu canlandırmasının yapılması için yine Hollywood’daki profesyonellerle birlikte çalışmalar yapacaklarını açıkladı.