APAYDIN İTALYAN DEMİRYOLLARINI ZİYARET ETTİ

APAYDIN İTALYAN DEMİRYOLLARINI ZİYARET ETTİ

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, İtalyan Demiryolları ve bağlı kuruluşlarını ziyaretinde önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 23-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında, İtalyan Demiryolları (FS) ve bağlı kuruluşlarına ziyaretlerde bulundu.

Ziyaret kapsamında, süresi sona eren “TCDD ve FS arasında Demiryolu Alanındaki İşbirliğinin Geliştirilmesine Yönelik Mutabakat Zaptı”, FS CEO’su, Genel Müdürü UIC Başkanı Renato Mazzoncini ile TCDD Genel Müdürü ve UIC Başkan Yardımcısı İsa Apaydın tarafından imzalanarak uzatıldı.

Apaydın’ın İtalya ziyareti süresince gerçekleşen ikili görüşmede ayrıca uluslararası demiryolu sektörünün geliştirilmesi, TCDD’nin ev sahipliğinde Temmuz ayı içerisinde İstanbul’da düzenlenecek UIC Genel Kurulu ve 08-11 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da yapılacak olan UIC Dünya Yüksek Hız Kongresine dair konular da ele alındı.

İtalyan Demiryolları işletmecisi FS’nin bağlı kuruluşları olan Italferr ve Italcertifer’le de bir dizi toplantıların gerçekleştirildiği ziyaret kapsamında ilgili kuruluşların teknik tesislerinde incelemelerde bulunuldu.

Apaydın; saatte 400 km tasarım ve 360 km işletim hızına sahip olan Frecciarossa 1000 yüksek hızlı trenine, intermodal taşımacılık imkanı sunan Roma Termini İstasyonu ile YHT Kontrol Merkezi Italcertifer’e bağlı çeken ve çekilen araç laboratuvarı hakkında yetkililerden bilgi aldı.