Artık İnternet Olmadan da Video İzlenebilecek: YouTube Go!

Artık İnternet Olmadan da Video İzlenebilecek: YouTube Go!

Cep telefonları artık hayatımızın en önemli parçası haline geldi. Onsuz vakit geçirmek özellikle gençler için neredeyse imkansız.

Teknoloji harikası telefonlar ile yaptığımız işlerin en başında da video izlemek geliyor. Ancak sınırlı internet kotaları bu noktadaki en büyük engel!

Dünyanın lider video içerik platformu YouTube, bu sorunu ortadan kaldırmak için ilk adımı attı. YouTube Go ile izlemek istediğiniz videoları sınırsız internet bağlantısı olan bir yerden indirerek, istediğiniz zaman internet bağlantısı olmadan izleyip, yakınınızdakilerle paylaşabileceksiniz.

Kota avantajının yanı sıra; metro, uçak gibi internet bağlantısında problem yaşanan ulaşım araçlarında da video izlememizi sağlayacak olan Youtube Go, tüm Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilecek.

Youtube Go aracılığıyla indirdiğiniz video içerikler yalnızca 48 saat süresince telefonunuzda oynatılabilecek. Bu süre sonrasında herhangi bir internet bağlantısı ile videonun yeniden senkronize edilmesi gerekiyor.

YouTube Go ile bölgenizde popüler videolar da ana ekranda yer alacak. Böylece kullanıcılar sadece kendilerinin değil aynı zamanda çevresindekilerin de ilgisini çekebilecek videoları görebilecek. YouTube Go’da bir video ile ilgili küçük resme tıklayıp ön izleme yaparak, içeriği izleyip izlememe kararını önceden verebilirsiniz.

YouTube Go’nun en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de video paylaşımı. Kullanıcılar, YouTube Go’yu kullanırken videolarını yakınında bulunan aile üyeleri veya arkadaşlarıyla hiç internet kullanmadan paylaşabilecek.

Öte yandan YouTube Go, yüksek kalitede izleme, güncel içerik keşfetme ve paylaşım özelliklerinde de tasarım yeniliğine gitmiş durumda. Ayrıca, YouTube Go ile artık ana ekranda daha kişiselleştirilmiş içeriklere ulaşabilecek, sevdiğiniz kanallara yeni videolar yüklendiğinde haberdar olabileceksiniz.

Bu özelliklere ek olarak kullanıcılar tarafından en çok talep edilen, tek seferde birden fazla video paylaşma seçeneği de YouTube Go’da mevcut durumda.

Nasıl Kullanacağız?

YouTube Go için öncelikle Android veya IOS işletim sistemine sahip telefonunuz ile YouTube uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. YouTube Go aracılığıyla indirmek istediğiniz videonun yanında bir indirme butonu olacak, burayı tıklayarak içeriği çevrimdışı izlemek için telefonunuza kaydedin.

Çevrimdışı İndir butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan pencereden indirmek istediğiniz dosyanın çözünürlük kalitesini belirleyip indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. YouTube profil sayfanızın menüsündeki “Kaydedilen Videolar” sekmesi aracılığıyla daha sonra izlemek amacıyla indirdiğiniz tüm videolara erişebilirsiniz.