AUS Türkiye Yeni Adıyla ve Gururla İlk Uluslararası Etkinliğini Gerçekleştiriyor

AUS Türkiye Yeni Adıyla ve Gururla İlk Uluslararası Etkinliğini Gerçekleştiriyor

2016 yılında Akıllı Ulaşım Sistemlerinin sağlıklı ve profesyonel bir şekilde uygulamaya geçirilebilmesi için bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulan Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği, başarılı çalışmaları sonucunda İçişleri Bakanı’nın onayıyla “Türkiye” ismini kullanmaya hak kazanmıştır. Dernek artık ulusal ve uluslararası platformlarda ülkemizi AUS Türkiye adıyla temsil etmektedir.

AUS Türkiye, 6-7 Mart 2019 tarihlerinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit TURHAN’ın himayelerinde “Uluslararası 1. Akıllı Ulaşım Sitemleri Zirvesi”ni Ankara’da düzenleyecektir.

Dünya Bankası, Avrupa Birliği, ERTİCO, Hollanda ITS, Kore ITS, İngiltere’den Transport Systems Catapult, Belçika’dan Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Dernekleri Ağı, ITS Arab’ın da içinde bulunduğu birçok uluslararası kuruluşun yönetici, uzman ve temsilcilerinin konuşma ve tebliğleri ile değer katacağı zirve, derneğin ve ülkemizin bu alandaki ilk uluslararası etkinliği olacaktır.

AUS alanında çalışmalar yapan start up’lar ile birlikte ülkemizin önde gelen firmalarının da çalışmalarını sunma imkanı bulacağı zirvede “ Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri” nin ikincisi de sahiplerini bulacaktır.

“Belediyecilik, Hareketlilik Teknolojisi, Start-Up, Medya, Sektöre Katkı, Akademi ve Ulaşımda Aklın Yolu Özel” kategorilerinde sunulacak olan ödüller için son başvuru tarihi 15 Şubat 2019 olup, ayrıntılı bilgi ve başvuru detaylarına www.ausder.org.tr web adresinden ulaşılabilmektedir.