DAHA KEYİFLİ BİR YAZ TATİLİ İÇİN TEKNOLOJİK OYUNCAKLAR

Tatilde insan her şeyi unutmak istiyor. Ancak telefonunuzu şarj etmeyi ya da güneşte ne kadar kaldığınızı unutursanız, sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz.

Diğer yandan suya dayanıklı olmayan bir cihazla yanlışlıkla suya girerseniz, tatil düşündüğünüzden daha maliyetli olabilir. Bunları yaşamamak için yaz teknolojilerine güvenebilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz cihazlarla daha eğlenceli bir tatil geçirmeniz mümkün!

RİCOH WG-20: SU ALTINDA ÇEKİM
WG-20 sadece bir yaz makinesi değil. Suya dayanıklı olduğu kadar, soğuğa, toza ve darbelere de dayanıklı. Onunla her koşulda fotoğraf çekebilirsiniz. 14 MP’lik algılayıcısı, 5-25 mm’lik objektifi ve 5x optik zumu bulunan bu fotoğraf makinesi, titreşim önleme sistemi yardımıyla hareketli anları bile rahatlıkla kayıt altına alıyor. Suyun 10 metre altında kullanılabilen WG-20, iki saat aralıksız çekim yapabiliyor.

KODİAK 6000: TAŞINABİLİR ŞARJ
Tatilde çoğu zaman bir güç kaynağından uzak kalırız. Bu, cihazlarınızı şarj edemeyeceğiniz anlamına gelmesin. Taşınabilir şarj cihazı 6000 mAh kapasitesiyle bir tablet ve akıllı telefonun şarjını doldurmak için yeterli. Üstelik dış silikon kaplaması kapalıyken suyun altında bile kalabiliyor. Şok ve toza karşı da korumalı olması onu gezilerinizde iyi bir arkadaş yapabilir.

BRAVEN BRV-X: PARTİ İÇİN İDEAL
Havuz başı partisi vermek isterseniz güçlü bir ses çıkışına sahip olan bu hoparlörü tercih edebilirsiniz. Bluetooth teknolojisi ile kablosuz bağlantı kurabilen, isteyenlere de kablolu bağlantı olanağı sunan BRV-X, su şakalarına ya da kazalara karşı da önlemli. Şoka dayanıklı yapısı kadar suyun 1 metre altında bile çalışabilmesi takdir edilesi. Dahili pili de 12 saat çalışarak en uzun partiyi bile kaldırabiliyor.

PHİLİPS ACTİONFİT OVERDRİVE: YÜZEN KULAKLIK
Kimse spora giderken sırt çantasında kalacak bir hoparlöre servet harcamak istemez. Philips’in yeni spor kulaklığı Overdrive, koşarken ya da yüzerken kulağınızdan çıkmasın diye ayarlanabilen bir yapıda. Suya dayanıklılık sertifikası ve ekstra dayanıklılık için Kevlar’dan (çelik yeleklerin ana malzemesi) üretilmiş bir kablosu var. İsterseniz mikrofonlu ve kablo üzerinde kumandası bulunan bir modeli de mevcut.

SONY SW3 SMARTWATCH 3: GÜNEŞİ SEVEN AKILLI SAAT
Google’ın giyilebilir cihazlar için hazırladığı AndroidWear işletim sistemini kullanan bu akıllı saatin ekranı özellikle yaz sevenlere hitap ediyor. Parlak güneş altında bile okunabilen ekranı kadar, gelişmiş hareket algılayıcıları ve Sony’nin LifeLog platformuna bu verileri entegre edebilmesi çarpıcı. IP68 adlı sertifika ile suyun 1 metre altında sorunsuz bir şekilde kalabiliyor.

JOTO UNİVERSAL: SUDAN KORUYAN KILIF
Deniz, havuz tatili yapmak isteyenler; birçok cihaza uygun kılıflar aramakla uğraşabilirler. Bir seçenek de, cihazları ve değerli eşyalarınızı bu sudan koruyan poşete koymak. İçerisine akıllı telefon, cüzdan, mücevherat gibi şeyler rahatlıkla sığıyor. Ancak bir tablet için başka bir çözüm düşünmelisiniz.

JAYBİRD REIGN: SPORA TEŞVİK
Suya dayanıklı REIGN, birkaç özelliğiyle benzer aktivite bilekliklerinden ayrılıyor. Otomatik aktivite tespit sistemi uzun süre hareketsiz kalırsanız sizi uyarıyor. Beş günlük pil ömrü ikide bir şarj etme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Go-Zone adlı skor sistemi ise fitness çalışmalarına hedef koymanızı ve bunu ne oranda başardığınızı gösteriyor. Suya dayanıklı REIGN, yumuşak silikon kayışı ile bileğinizde olduğunu unutturacak kadar hafif.

GOPRO HERO 4 SİLVER EDİTİON:
Tatildeyken sadece fotoğraf çekmekle kalmayın. Yaşadığınız güzel anları videolarla da ölümsüzleştirin. Telefonunuzu bu iş için kullanabilirsiniz ancak daha kaliteli bir çözüm istiyorsanız, GoPro’yu inceleyin. 4K ve 1080p video çekebilen modelleri bulunan cihaz, 12 MP fotoğraf çekebiliyor ve suyun 40 metre altına kadar kullanılabiliyor. Bisiklet, sörf, koşu gibi aktiviteler için de çeşitli başlıkları bulunuyor.

NETATMO JUNE: GÜNEŞ YANIĞINA SON
Bir yaz tatilinin en korkutucu yanı ne olabilir? Galiba güneş yanığı… NetatmoJune, bunu önlemeyi hedefliyor. Bu bileklik, güneşte ne kadar kaldığınızı takip ediyor ve iPhone uygulaması üzerinden ne zaman krem sürmeniz gerektiği konusunda uyarıyor. Cilt tipinize göre koruma faktörünü de belirtebiliyor.

BOSE QUİETCOMFORT 25: GÜRÜLTÜYE SON
Deniz ya da havuz kenarında olmak çok rahatlatıcı olabilir. Tabii etraftakilerin, müziğin gürültüsünden rahatsız oluyorsanız, yapacak pek az şey var. Bunlardan birisi belki oradan gitmek ama daha iyi bir seçenek söyleyelim: Bu kulaklıkları takmak. Gürültü önleme özelliğine sahip QuietComfort 25, özellikle beyaz renkteki modeliyle, tarzınızı da tamamlayacak kadar şık.