Az Bütçeyle Dekorasyonunuza Zevk Katın

Az Bütçeyle Dekorasyonunuza Zevk Katın

Hayatımızın en önemli parçası olan evlerimizde zaman zaman yenilikler yapıp tazelenmek istiyoruz. Kimi zaman bunun için bütçemiz olabiliyor, kimi zaman da tam tersi…

Peki bu durumda dekorasyonumuza renk katacak uygulamalar yapamaz mıyız? Tabii ki yapabilirsiniz! Az bütçe ile dekorasyonunuzda değişiklik yapabilmeniz için pratik öneriler hazırladık…

TEK DOKUNUŞ

Salonunuzun bir duvarını koyu bir renge boyayarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Bunun için sezonun renkleri olan turuncu, hardal sarı, lacivert, yeşil gibi tonları tercih edebilirsiniz. Koyu tonları ve canlı renkleri korkmadan kullanabilir hayatınızı monotonluktan çıkarabilirsiniz. Dekorasyonunuzu güncellerken bir koltuğunuzu ya da berjerinizi farklı bir renk kumaşla kaplatabilirsiniz. Bu basit değişiklik salonunuzun havasını tamamen değiştirecektir.

EŞYALARLA OYNAYIN

Evinizin salonunda ya da odalarınızda eşyaların yerlerini değiştirip yeni bir düzenle değişim, farklılık oluşturabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir plan yapıp daha sonra uygulamaya geçmenizi öneririz. Aksi halde gereksiz yorgunluklar yaşayabilirsiniz. Bazen bir koltuğun yerini değiştirip bir sehpayı ortadan kaldırmak da evinizin havasında değişim sağlayabilir.

AYDINLATMA

Doğru aydınlatma dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Aydınlatmalarınızı yenileyip modern ve şık bir aydınlatma modülü seçerek evinizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Örneğin; okuma koltuğunuzun yanına alacağınız bir lambader ya da yatak odanızda yatağın iki yanına koyacağınız aydınlatma ile fark yaratabilirsiniz. Aydınlatmada gün ışığını tercih ederek evinizde daha sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz. Tavan aydınlatması kullanıyorsanız yerden ve duvardan aydınlatmaya geçip farklı algı yakalayabilirsiniz.

YASTIKLAR VE AYNALAR

Evinizdeki kanepeleri değiştirmek yerine çok sayıda yastıkla dikkat çeken değişiklik yaratabilirsiniz. Bu yılın modası olan büyük yapraklı kırlentlerden de tercih edebilirsiniz. Bu konsepti yatak odanıza da uygulayabilirsiniz. Dekorasyona hareket katan en ucuz parçalardan biri de aynalar. Evin her yerini aydınlatmak, renk oyunları yapmak, alanlarınızı daha büyük göstermek için aynalardan faydalanabilirsiniz.

EL YAPIMI YATAK BAŞLIĞI

Yatak odasında yatak başınızı kendiniz yapabilirsiniz. Kasalardan faydalanarak ve farklı boyalarla desenler yaparak kendinize özgü bir yatak başı üretmeniz mümkün. Buna uyumlu nevresim takımı da alıp bir konsept oluşturabilirsiniz.

PERDELER VE SÜS EŞYALARI

Günümüzde hesaplı ve şık perde bulmak mümkün. Fark yaratmak istediğiniz odanızda ya da evin tüm odalarında perdelerinizi değiştirerek yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Eve renk katmanın bir diğer yolu da duvarları süslemekten geçiyor. Aile fotoğraflarınızı renkli çerçevelerle süsleyip odanın bir duvarına asıp anı köşesi oluşturabilirsiniz. İnsan fotoğrafı istemeyenler doğa fotoğraflarını da kullanabilir.