Baharın Güzelliklerini Trenle Yaşayın

Baharın Güzelliklerini Trenle Yaşayın

Ağır bir kış mevsiminin ardından yeni bir ilkbaharın kapısını daha araladık.

Anadolu’nun bereketli topraklarını ısıtan cemreler düştü. Ülkemizin dört bir yanı rengârenk çiçeklerle bezenmiş olacak.

Dik yamaçlardan şelaleye dönüşerek akan kar sularının eşsiz musikisine eşlik edeceğiz hep birlikte.

Her zaman olduğu gibi Ülkemizin dört bir yanındaki güzelliklere yakından tanıklık edebilmek üzere seyahatleriniz için sizleri trenlerimize bekliyoruz.

Raylarda durmak yok, yola devam…

Bu yıl 162’nci yılını kutladığımız demiryollarımız, ülkemizde sadece bir ulaşım aracı olmadı.

Onun da ötesine geçen bir misyon üstlenerek, ülkemizin ekonomik sosyal ve kültürel alanda kalkınmasına, Milli Mücadelenin de kazanılmasına öncülük etti.

Tarihsel süreç içerisinde, özellikle 1950’lerden itibaren yarım asrı aşan bir süre unutularak kaderine terk edilen demiryollarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle 2003 yılından itibaren devlet politikası olarak kabul edildi.

Son 16 yılda demiryollarımıza büyük yatırımlar yapıldı. Bir zamanlar nostalji aracı, nostalji mekanları olarak görülen tren ve istasyonlar, yeniden halkımızın ilgi ve teveccühünü kazandı.

Ancak, Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için geçen süreler içinde kazanılan bu başarının katmerleşmesi gerekiyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerindeki Demiryollarımızı, Sayın Bakanımızın önderliğinde daha da ileriye taşıyabilmenin heyecanıyla TCDD Genel Müdürlüğü gibi ulvi bir göreve başlamış olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyorum.

Büyük sorumlulukları da beraberinde getiren bu görev sırasında gece gündüz demeden çalışan fedakâr demiryolcularımız ve hizmet etmekten memnuniyet duyduğumuz halkımızın desteğine olan inancım tamdır.

İyi yolculuklar…

Ali İhsan UYGUN

TCDD Genel Müdür V.