Bakan Arslan, UPU Dünya CEO Forumu’na Katıldı

Bakan Arslan, UPU Dünya CEO Forumu’na Katıldı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Dünya Posta Birliği (UPU) Dünya CEO Forumu’nun açılışına katıldı.

Açılışta konuşma yapan Bakan Arslan, İstanbul Dünya Posta Stratejisi’nin posta ağ yapısının işlerliğini artırmak, sürdürülebilir ve modern ürünler ortaya çıkarmak, pazarın ve sektörün etkin işlemesini sağlamak gibi üç önemli temel amaç üzerine kurulduğunu belirtti. Arslan, “20 Kasım 2017’de Antalya’da bir araya geldiğimiz Uluslararası E-Ticaret Konferansı ve bugün bir araya geldiğimiz UPU Dünya CEO Forumu 2018’de bu çalışmaların en güzel örneklerini ortaya koyduk” dedi.

Arslan, çok sayıda ülkenin delegeleriyle yönetici düzeyinde gerçekleştirilen görüşmelerde posta hizmetleri, iletişim ve fiber optik altyapı gibi konularda görüş alışverişinde bulunulduğunu ve muhtemel ortak çalışma alanları belirlendiğini bildirdi.

PTT’nin geçmişi ve sunduğu hizmetler konusunda katılımcılara bilgi veren Arslan, PTT’nin posta, kargo-lojistik, e-ticaret, bankacılık, sigortacılık gibi birçok alanda vatandaşların hayatını kolaylaştıran hizmetler sunduğunu anlattı. Arslan, 4 bin 870 iş yeri, 41 bin 742 personeli, yaygın hizmet ağı ve sektöründeki öncü konumuyla bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen PTT’nin birçok uluslararası başarıya da imza attığını söyledi.