BALKON VE BAHÇEDE DEKORASYON MEVSİMİ

BALKON VE BAHÇEDE DEKORASYON MEVSİMİ

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde bahçe ve balkonları yeniden düzenleyip dekore etme zamanı da geldi. Yazın güneşli güzel havasının tadını çıkarmak için siz de balkonlarınızda ve bahçenizde hoş sürprizler hazırlayabilirsiniz. Balkonunuzda ve bahçenizde farklı ışıklandırma fikirleriyle akşamlarınıza renk katabilirsiniz. Örneğin ağaçları, duvarları farklı ışık hareketleri ile süsleyebilirsiniz.

ÇİÇEKLERİN BÜYÜSÜ
Sıcak yaz akşamları evde oturmaktan bunalanlar kendilerini balkona ya da bahçeye atıyor. Rengârenk çiçekler, onların mis gibi kokuları, led aydınlatmalarla kendinize oluşturduğunuz küçük ama huzurlu bir ortam içinde hoş vakitler geçirebilirsiniz. Yemeklerinizi burada yiyebilir, kitabınızı okuyabilir zevkle dekore ettiğiniz balkonunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

KÜÇÜK BALKONLARA ÖZEL
‘Balkonum küçük, oraya bir şey sığdıramam’ diyorsanız bunun için de fikirler var. Katlanabilir ya da gizlenebilir masalar ve sandalyelerle, dikey bahçeler ve küçük balkonunuzu daha geniş gösterecek canlı renklerle hoşbir ortam hazırlayabilirsiniz.

KANDİL VE MUM
Balkonunuzu ve bahçenizi kandiller, mumlar, hayvan figürlerinden oluşan aksesuarlarla, vazolarla renklendirebilirsiniz. Suyun sakinleştirici sesini ve görüntüsünü bahçenizin dekorasyonunda mutlaka kullanın. Küçük bir çeşme veya minik bir havuz olsun fark etmez; su, bahçenizde size huzur verecektir.

SANDALYE, OTURMA GRUBU
Küçük balkonlarda oturmak için sandalye seçmek en doğru tercih. Geniş balkonlara ve bahçelere oturma gruplarının ve salıncakların rahatlığını taşıyın. Bahçenizi veya verandanızı dekore ederken yer döşemesinde dış mekân kullanımına uygun bir halı veya kilim tercih ederek daha sıcak bir hava katabilirsiniz.

BALKONDA NELER OLMALI?

  • Küçük balkonlarda katlanabilir masa ve sandalyeler
  • Duvarlara asılan saksı çiçekleri
  • Geniş balkonlarda oturma grubu
  • Renkli aydınlatmalar

BAHÇEDE NELER OLMALI?

  • Rahat bir oturma grubu
  • Keyifli bir salıncak
  • Yemek yenilebilecek bir masa
  • Güneş enerjili aydınlatmalar