BAYRAMLAR YHT İLE DAHA DA GÜZEL…

Yardımlaşma, kaynaşma duygularının pekiştiği on bir ayın sultanı Ramazan ayını ve ardından barış, kardeşlik ve dostlukların perçinlendiği Ramazan Bayramı’nı bir kez daha yaşamanın mutluluğunu hissettik.

TCDD ailesi olarak Ramazan Bayramı’nda artan yolcu taleplerini en iyi şekilde karşılayarak, yolcularımıza en iyi hizmeti vermenin çabası içinde olduk.

Ramazan Bayramı sürecinde binlerce yolcumuz Ankara, Konya, Eskişehir ve İstanbul seyahatlerinde Yüksek Hızlı Trenlerle hızlı, güvenli ve konforlu seyahat etmenin, sevdiklerine biran önce kavuşmanın keyfini çıkardılar.

Yüksek Hızlı Trenlerle kentler arasındaki turizm de canlandı. Bayram tatilini fırsat bilen yolcularımız, Ankara, Eskişehir, Konya ve İstanbul ve diğer şehirlere ziyaret amaçlı yolculuk taleplerini üst seviyeye taşıdılar.

Bu Ramazan Bayramı’nda da TCDD’yi tercih ederek güvenli, konforlu ve ekonomik bir yolculuğun ardından sevdiklerine kavuşan insanlarımızın yüzlerindeki mutluluk, gelecekte hayata geçirmek istediğimiz büyük projeleri gerçekleştirmek adına bitmez tükenmez güç kaynağımız.

Karadeniz Akdeniz’e yakınlaşıyor…
Yüksek Hızlı ve Hızlı Tren hatları inşa edilirken, mevcut hatları da yeniliyor, modernize ediyoruz. Bugüne kadar mevcut hatlarımızın yüzde 85’ini yeniledik.

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında inşa edilen Samsun-Kalın (Sivas) hattının yenilemesi için sözleşme imzaladık.

Karadeniz’i İç Anadolu ve Akdeniz’e bağlayan hat yenilendiğinde, yolcu trenlerinin hızı 40 km/saatten 80 km/saate çıkacak, bu hattaki seyahat süresi 9,5 saatten 5 saate düşecek.

İyi yolculuklar…