Berlin’de TCDD Rüzgârı

Berlin’de TCDD Rüzgârı

Türk demiryolu sektörü son yıllarda hızla gelişiyor, gelişmekle kalmıyor, uluslararası organizasyonlarda tüm dünyanın dikkatlerini üzerinde topluyor.

Berlin’de 18-21 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen dünyanın en büyük demiryolu fuarı niteliğindeki InnoTrans 2018 Fuarı’nda da tüm gözler TCDD’nin üzerindeydi.

Dünyadan üç bin, Türkiye’den de yaklaşık elli firmanın katıldığı fuarda, Türk demiryolu sektörünün amiral gemisi kuruluşu olarak, bağlı ortaklıklarımız TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ ile iştirakçi şirketlerimizden RAYSİMAŞ ile birlikte iki katlı stant açtık.

İlk günden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan standımızda, dünya demiryolu sektörünün önde gelen kuruluşlarının temsilcileriyle çok önemli görüşmeler gerçekleştirdik.

Yerli üretici firmalarımız başta olmak üzere demiryolu alanında söz sahibi firmaların stantlarını da ziyaret ederek, sektördeki gelişmeleri yakından takip ettik, işbirliğine yönelik görüşmeler yaptık.

Tüm bunların yanı sıra TCDD’nin öncülüğünde Bağlı Ortaklığımız TÜLOMSAŞ’ta başarıyla üretilen ilk milli hibrit lokomotifimizi Berlin’deki InnoTrans 2018 Fuarı’nda sergilemenin haklı sevinç ve gururunu yaşadık. Türkiye’yi bu teknolojiye sahip dünyada dördüncü ülke yapan projede emeği geçen herkesi kutluyor, demiryollarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Demiryollarımız 162 yaşında…

Ülkemiz coğrafyasında derin izler bırakan, muasır medeniyete giden yolun vazgeçilmezi demiryollarımızın 162’inci yılını kutluyor, ebediyete intikal etmiş tüm demiryolcularımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

İyi yolculuklar…