BU KIŞ DOLABIMIZDA NELER OLACAK?

Kışlık giysiler yavaş yavaş dolaplarımızdaki ve mağaza vitrinlerindeki yerlerini alıyor. ‘Peki, bu kış neler giyineceğiz?’ diye sorarsanız işte size özet: Sportif detaylar, 60’lara dönüşler, yün ve triko hâkimiyeti ile kadınları etkisi altına alan erkeksi giyimin başı çektiği; çarpıcı bir kış bizleri bekliyor.

İşte kışın göreceğimiz parçalardan bazıları:

60’LARDAN ESİNTİLER
Kadının romantik ve sevimli  imajını yansıtan  60’lı yıllar modası bu yıl yine devam ediyor. Babydoll kesim elbiseler, parlak deri ceketler ön plana çıkıyor. Babydoll parçalar uzun çizmelerle kombinlenecek. Doğal makyaj ve sade takılar da 60’lar imajını destekleyecek.

YÜN VE TRİKO SICAĞI
2014-2015 kışında sokaklarda sıkça göreceğimiz trendlerden birisi de tek parça triko ve yün elbiseler olacak. Kışın vazgeçilmezi kazak ve hırkalara; tek parça triko ve yün elbiseler eklenmiş olacak.

MASKÜLEN PALTOLAR
Çalışan kadınları 2015 kış modasında karakteristik paltolar bekliyor. Büyük metalik düğmelerle sert çizgileri yumuşatılan paltolar, etkileyici bir imaj için ideal gibi görünüyor.

TEK PARÇA MİNİ ELBİSELER
Bu sonbahar ve kış sezonunda şık ve spor bir hava yakalamak isteyen kadınlar tek parça mini elbiselerini lace-up çizme ve botlar ile kombinleyecek. Canlı renkler, kış mevsiminde baharı yaşatacak.

OVERSİZE TAKIMLAR
Ofis modasında bol kesim siyah ve gri tonlardaki takımlar boy gösterecek. Çalışan kadınlar, tek düğmeli derin yakalı ceketlerle şık ve iddialı bir görünüme bürünecek.

ASKER HÂKİMİYETİ
Haki yeşil, bu kış da hâkimiyetini sürdürüyor. Askeri yeşil kaban, mont ve  elbiseler asker postalı ile kombinlenecek. Bu kış öncekilerden farklı olarak haki yeşil modasını takip eden kadınlar nötr makyaj ile sert ve etkileyici bakışlar yakalayacak.

AYRILMAZ İKİLİ
Siyah ve beyaz; modanın ayrılmaz ikilisi. Son yıllarda canlı renk blokları çok gündemde olsa da, siyah ve beyazı buluşturan tasarımların yeri ayrı… İki yıldır trend olan monakrom akımı bu sezon optik halde karşımıza çıkıyor.