BURÇLARA GÖRE DEKORASYON

BURÇLARA GÖRE DEKORASYON

Evimizi dekore ederken zevklerimizden yola çıkarak seçimler yaparız. İnsanların doğum tarihlerinden yola çıkarak karakteristik özelliklerini belirleyen astrologlar, evimizi dekore ederken burçlarımızdan etkilendiğimizi belirtiyor.

Astrologlara göre burçların dekorasyon tercihleri şöyle:

KOÇ: Ferahlıktan hoşlanırlar. Canlı renkler, özellikle de kırmızı ve turuncu gibi sıcak renklerle mutlu olurlar. Hobilerini yansıtan objeleri görmekten mutluluk duyarlar.

BOĞA: Bahar renkleri ve toprak tonları onlara dinginlik verir. Koltuklarda doğanın ana renklerini kullanmak onları rahat hissettirir. Ancak abartı Boğa’ları yorabilir!

İKİZLER: Parlak ve açık renkleri kullanırlar. Ses sistemleri, yüksek ekranlar, bilgisayar gibi teknolojik eşyaları severler, mutfaklarında metalik tonları tercih ederler.

YENGEÇ: Huzurlu ve dinlenebilecekleri bir alan isterler. Yengeç’lere, beyaz, gümüş, inci renkleri ferahlık hissi verir. Doğal, kullanışlı ve şık ürünleri tercih ederler.

ASLAN: Turuncu, sarı ve mor renklerden ve görkemli eşyalardan hoşlanırlar. İhtişamlı mobilyalara ve kendini belli eden özel ürünlere evlerinde yer verirler.

BAŞAK: Bol dolaplı ve raflı dekorasyonları tercih ederler. Geniş evlerde, titiz bir yaşam alanı oluştururlar. Krem, bej, beyaz ve açık mavi renkleri onlar için huzur demektir.

TERAZİ: Nefes alabilecekleri bir dekorasyon isterler. Uyumlu objeler, büyük sofralar, porselen takımlar severler. Mobilyalarında renk uyumu ararlar. Pastel renkler tercih ederler.

AKREP: Sürprizleri ve gizemi severler. Özel kokular, mumlar, sabunlar, özel kokulu yağlar vazgeçilmezidir. Koyu renkli perdeler, örtüler, mobilyalar onları mutlu eder.

YAY: Dekorasyonda kitapları, haritaları kullanmaktan hoşlanırlar. Mor, turkuaz, parlak mavi renkli duvarlar ve halılar, geniş kitaplıklar, eksantrik objeler vazgeçilmezleridir.

OĞLAK: Pahalı kumaşlar ve eski mobilyalardan hoşlanırlar. Yumuşak dokulu kumaşları tercih ederler. Favori renkleri ise siyah, gri, kahverengi ve yeşildir.

KOVA: Özgürlüğüne düşkün olan Kova’lar gümüş ve metalik renklerden hoşlanırlar. Teknolojik eşyalardan zevk alırlar ve soyut imgeleri dekorasyonda kullanabilirler.

BALIK: Birbiriyle uyumlu eşyalar olmazsa olmazlarıdır. Yaratıcı yönleriyle eşyaları kendi zevklerine göre değiştirmekten zevk alırlar. Su yeşili, su mavisi onları mutlu eder.