Burcunu Söyle Dekorasyon Trendini Belirle

Burcunu Söyle Dekorasyon Trendini Belirle

Hava, su, ateş ve toprak grubu burçlarının dekorasyon tercihlerini sizler için inceledik.

Yaşadığımız evlerin dekorasyonunu şekillendirirken zevklerimiz, yaşam tecrübelerimiz ile birlikte burcumuz da etkili oluyor. Ateş, su, toprak ve hava gibi dört ayrı gruba mensup burçlar kimi zaman ortak kimi zaman da farklı zevklere sahip olabiliyorlar. Bu bağlamda burçların özelliklerinden ve tercihlerinden yola çıkarak; ateş, hava, su ve toprak grubu burçlarının dekorasyon tercihlerini inceledik.

ATEŞ GRUBU

Koç, Yay ve Aslan burcundan oluşan ateş grubu burçları genellikle işlevsel mobilyaları tercih ederden; yaşadıkları mekanlarda gösterişten ziyade hareket kabiliyetlerini kısıtlamayan, rahatça kullanabilecekleri mobilyalar olsun isterler. Örneğin; Koç’lar ev dekorasyonunun modaya uygun olmasını isterken, misafirlerini etkileyici bir ortamda ağırlamaktan hoşlanan Aslan’lar ise, gösterişli, lüks dekorasyonu tercih ederler. Evlerinde yenilikçi ve orijinal fikirleri benimseyen Yay’lar, çoğu toprak grubuna tuhaf gelebilecek mobilya tiplerini tercih etmeleriyle diğer burçlardan ayrışıyorlar.

SU GRUBU

Duygusallıkları ile bilinen su grupları, misafirlerini sevgiyle ağırlayabilecekleri bir ortam yaratmak için evlerinin her köşesine ruhlarını yansıtmayı tercih ediyorlar. Bu grubun en romantiklerinden olan Yengeç’ler ve Akrep’ler, her köşeye mumlar yerleştirerek evlerinde sıcak bir ortam yaratırlar. Sevdiklerini, dostlarını evlerinde ağırlamaktan hoşlanan Yengeç’ler yemek odası takımlarını özenle seçerler. Bunların da rahat ve kullanışlı olmasına özen gösterirler. Evlerinde mistik bir ortam yaratmak isteyen Akrep’ler evlerinde etnik veya egzotik etkiler taşıyan objelere yönelirler. Net zevklere sahip olmayan romantik Balık’lar ise, farklı objelerin ya da tarzların uyumunu yakalama çabasındadırlar.

HAVA GRUBU

Terazi, İkizler ve Kova’dan oluşan hava grubu burçlar, modern dekore edilmiş evlerden hoşlanırlar. Bu grup, ev dekorasyonunda yenilikçi ve alışılmışın dışında farklı mobilya gruplarını bir araya getirip fark yaratmak ister. Örneğin; Terazi’ler, renk uyumu, desen ve zarafeti ön planda tutan seçimler yaparken, hoşlanmadıkları renkleri evlerinde kullanmak istemezler. İkizler ve Kova’lar ise, etnik çizgilerle modern çizgileri harmanlayıp farklı bir ambiyans yakalamayı tercih ederler. Kova’lar uç noktalarda sayılabilecek modern çizgileri tercih etmenin yanı sıra dekorasyonlarında elektronik cihazların da kolayca yer bulabileceği fonksiyonel eşyalara yönelebilirler.

TOPRAK GRUBU

Sade, doğal, rahat ve konforlu ürünlerden hoşlanan toprak grupları, bu niteliklere sahip ürünlerle dekore edilmiş evleri tercih ederler. Evlerinde sade çizgiler, iddiasız renkler ve hijyen unsurunu öne çıkaran Başak’ların evlerinde gereksiz hiçbir obje bulunmaz. Lüksten hoşlanan Boğa’lar ise, renk uyumuna en az konfor ve rahatlık kadar önem verirler; beğenmedikleri renkte eşya ve objelere tahammülleri yoktur! Oğlak’lar ise, bütçelerinin uygun olması halinde iç mimardan da destek alarak evlerini dekore etmeyi tercih ederler. Antika ve etnik objeleri sadelikle birleştirip dekorasyonlarına taşıyabilirler.