Çocukları Dinleyelim, Hayatlarını Değiştirelim

Çocukları Dinleyelim, Hayatlarını Değiştirelim

“Engelsiz Ulaşım, Engelsiz Turizm, Engelsiz Yaşam” yaklaşımıyla düzenlenen “Çocukları Dinleyelim Hayatlarını Değiştirelim” projesinin ikinci ayağında 20 kişilik özel yolcu kafilesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve projeye destek veren kuruluş temsilcilerinin katılımı ile Ankara YHT Garı’ndan Eskişehir’e uğurlandı.

Projenin ilk ayağında ise 24 kişilik kafile, yine Bakan Turhan ve projeye destek veren kuruluş temsilcilerinin katılımı ile 16 Ekim 2019 tarihinde Eskişehir’e uğurlanmıştı.

“Engellilere yönelik projelerimiz hiç bitmeyecek”

Turhan, uğurlama öncesinde yaptığı açıklamada, Türkiye’de tüm ulaşım sistemlerinden engelli vatandaşların faydalanması için gerekli her türlü tedbiri aldıklarını, bunlarla ilgili düzenlemeler ve yatırımlar yaptıklarını söyledi. Bakan Turhan, engellilerin toplumun parçası olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: “Onlar içimizdeler. Engellilerle beraber yaşamayı, onlardan faydalanmayı ve birlikte olmayı bizim bir hayat biçimi olarak kabul etmemiz gerektiğini, bu konuda hükümet ve bakanlık olarak her türlü desteği verdiğimizi belirtmek isterim. Türkiye diğer ülkelere göre bu konuda iyi noktada. Engellilere yönelik yapılan projeler hiç bitmeyecek, hayat devam ettikçe sürecek. Biz engelli vatandaşlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız ve onların elinden tutmaya devam edeceğiz.”

Bakan Turhan özel yolculara, seyahatlerinden önce hediyelerini vererek başta TCDD olmak üzere, Ankara Üniversitesi, Halkbank ile diğer kurum ve kuruluşların temsilcilerine, desteklerinden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.