Damatlığınız Nasıl Olsun?

Damatlığınız Nasıl Olsun?

Evlilik töreni, kadınlar gibi erkeklerin de hayatlarında yaşayacakları en önemli anların başında gelir. Sevdiğiniz kişi ile hayatınızı birleştirmeye hazırlanıyorsunuz; mutlusunuz, yeni bir hayatın hayalini kuruyorsunuz, tüm detayları ile o özel günü planlarken damatlık seçimine de önemli bir mesai harcıyorsunuz. Düğün töreninizde, geline uyum sağlamanız, yıllar sonra bile yapılan damatlık tercihinden pişman olmamanız adına damatlık önerilerimizi inceleyebilirsiniz…

TAKIM ELBİSE

Takım elbise düğün törenleri için zamansız bir tercihtir. Eğer seçiminiz takım elbise ise, renk tercihinizi, gelinliğin yanında en şık durabilecek renk olarak siyahtan yana kullanabilirsiniz. Tabi ki siyahın en önemli avantajı aşağı yukarı tüm vücut tiplerine uygun olması ve gerektiğinde de eksiklikleri ve fazlalıkları kapatmasıdır. Siyah dışında, lacivert de düğün törenleri için uygun olabilir. Eğer kır düğünü ya da sahilde bir tören planlıyorsanız, o zaman da açık renkte, keten kumaşta takım elbise tercih edebilirsiniz. Gelinliğin aksine, takım elbisenizi daha sonra farklı gömlek ve kravat kombini ile defalarca kullanabilirsiniz.

SMOKİN

Damatların düğünlerinde en çok tercih ettiği giyim smokin olarak karşımıza çıkıyor. Smokinlerde genel renk tercihi siyah olsa da krem tonlar da düğünün konseptine göre tercih edilebilir. Her giyside olduğu gibi smokinde de açık renk, vücut kusurlarını göstereceğinden seçim ona göre yapılmalı. Ceket boyu normal takım elbiseden daha kısa olan ve yakaları da saten detaylı olan smokinlerin gömlekleri ise kesik yakalıdır. Smokinlerde genel aksesuar papyondur. Kuşak smokinin ana unsurlarından biri olmasa da göbekli erkekler için uygun olabilir. Düğününüzde giyindiğiniz smokininizi daha sonra, sade kombinlerle davetlerde de kullanabilirsiniz.

FRAK 

Frak, Türk damatlarının genel olarak çok tercih ettiği giysiler arasında yer almaz ancak siz düğün töreninizin konseptine göre bir farklılık yaparak, seçiminizi fraktan yana kullanabilirsiniz. Frak için aşağı yukarı; ‘smokin ceketinin uzun kuyruklu hali’ denilebilir. Kesinlikle resmi bir kıyafettir; tamamlayıcıları aynı zamanda olmazsa olmazları eldiven, papyon ve kuşaktır. Bu aksesuarlar da beyaz renktedir. Frakın kullanım alanı düğün töreniniz dışında neredeyse hiç olmayabilir.

AYAKKABI

Seçtiğiniz giysi ne olursa olsun, ayakkabı sizin temel aksesuarınız olacak aynı zamanda giysinizi daha güzel gösterecektir. Bu sebeple ayakkabınızı kaliteli seçmek durumundasınız. Ayakkabınızı kemerinizle uyumlu şekilde kullanmalısınız. Düğün konseptine göre renk tercihinde bulunmalısınız. Rugan siyah ayakkabı klasik bir salon düğünü için en uygun seçenektir. Sahilde bir töreniniz var ise parmak arası terlikler dahi uygun bir seçimdir.

KOL DÜĞMESİ-SAAT

Bir damadın vazgeçilmez aksesuarı, kol düğmeleri ve saattir. Damatlığı tamamlayan bu aksesuarları zevkinize göre seçebilirsiniz. Eşinizin ve sizin isminizin baş harflerinden oluşan eğlenceli ve anlamlı düğmeler seçebilirsiniz. Klasik tercihte siyah-gümüş, siyah-altın renklerinde, sade düğmeler kullanabilirsiniz. Saatinizde de deri tercih edebilirsiniz.