DAİMA İLERİ BAKIYORUZ

Değerli vatandaşlarım;

Milletimize hizmet yolunda 14 yıldır aralıksız çalışıyoruz. Ekonomik refahı yükseltmek ve konforlu bir yaşam standardını sağlamak için başta ulaşım ve iletişim olmak üzere her alanda imar ve ihya projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz.

Son 14 yılda ulaşım ve iletişime 253,3 milyar liralık yatırım yaptık. Bu yatırımlarımızın bazıları sadece bakanlığımızın değil, ülkemizin vizyon projeleridir.

Bu yılsonuna kadar 4 büyük projemizi hizmete açacağız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü ağustos ayı içerisinde hizmete açacağız. Devam yolları için 7,2 milyar liralık bir ihaleyi de gerçekleştirdik. Osman Gazi Köprüsü ve devamında 40 km’lik otoyolu çok kısa süre içerisinde hizmete alacağız. Avrasya Tüp Geçişi Projesi’nde ilerleme yüzde 80 seviyesini geçmiş durumda ve yılsonuna kadar hizmete alacağız.

Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Tarihi Demir İpekyolu Projesi’nde de son aşamaya geldik. Marmaray ile birlikte BTK projesi, iki kıtayı demiryolu ile de birleştirecek ve Pekin’den Londra’ya kesintisiz demiryolu ulaşımını sağlayacak. Bu projemizin de yapım çalışmaları tamamlanmak üzere ve yılsonuna kadar üzerinden trenlerimizi yürütmüş olacağız.

Daima ileriye bakıyoruz. Yaptıklarımızla yetinmek yerine, yarınlar için neler yapabileceğimizi düşünmek zorundayız. Bu bakış açısıyla hareket ederek 2023 yılına kadar hayata geçirilecek projelerimizi, hedeflerimizi belirledik ve bu hedefler doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Milletimizin layık olduğu her bir hizmeti milletimize sunmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da durmadan, yorulmadan, usanmadan, bıkmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Hayırlı yolculuklar…