DEKORASYONDA 2017 TRENDLERİ

Ev dekorasyonunda 2017’nin trendi sakinlik ve dinginlik olacak. Bu kapsamda terapi rengi mavinin sıkça kullanılması bekleniyor. Mobilya modasında da country tarzı mobilyalar öne çıkıyor.

Dekorasyonda her yıl trendler değişiyor. 2017 sezonunda dekorasyonda sakinlik ve dinginlik öne çıkıyor. 2017 ev dekorasyonu trendlerini ‘terapi tekstili’ olarak adlandırmak mümkün. Bu sezon ağırlıklı renk olarak mavi dikkat çekiyor. Ancak pembe ve mavi kombinlerini de bu sezon dekorasyonda ve ev tekstili ürünlerinde sıkça göreceğiz. İşte dekorasyonda 2017’de öne çıkması beklenen trendler…

UYUM ÖN PLANDA
2017 yılı dekorasyonuna uyumlu renkler ön plana çıkacak. Bu yıl genel olarak pastelleşen renkler hâkim olacak. Bu yeni renklerin yanında gri her zamanki yerini korumakta; kahve tonları ve macun beji de bu sezonun yükselen trendleri arasında yer almakta.

FÜTÜRİSTİK VE ANADOLU KUMAŞLARI
2017 ev tekstili trendleri arasında alveol şekilli fütüristik kumaşlar yer alıyor. ‘Doğala dönüş’ olarak yorumlanan Anadolu kumaşları da artık revaçta… Krinkle, hacimli jakar kumaşlar da bu alanda değişmez tercihler arasında yerini koruyor. Desenlerde de tropik görünümler, havyan baskıları oldukça popüler…

RENKLİ MOBİLYALAR
Mobilya rengi seçiminde kahverengi ve koyu renklerin yerini cıvıl cıvıl olan pastel tonlardan mavi, yeşil, bordo renkler alacak. Bu yıl genel olarak pastel renklerin hâkim olduğu rengârenk evlerimiz olacak.

COUNTRY TARZI
Mobilya modasında country modelleri ön planda olacak. Zemin dekorasyonunda parkeler daha çok açık gri tonlarında kullanılacak. 2017 yılının aydınlatma trendlerinde ise sarkıt avize modelleri sıkça görülecek.

MUTFAK RENKLERİ
Evin en çok kullanılan bölümlerinden biri olan ve özenerek dekorasyonu yapılan mutfak bölümündeki mobilya modası da bu yıl rengârenk olacak. Öyle ki; pastel tonların ağırlıklı olacağı rengârenk mutfak dolabı modelleri, country tarzı mutfak masası ile tamamlanacak.

FAYANS SEÇİMİ
Mutfak dekorasyonunda duvarlarda fayans olması temizlik açısından daha pratik olduğu için güzel bir fayans modeliyle şık mutfak dekorasyonu ortaya çıkarılabilir. Mutfak sürekli buhar, yağ olan bir mekân o nedenle burada seçilen rengin kiri belli etmeyecek tonlardan seçilmesi gerekiyor.