Dekorasyonda Doğadan Esinti

Dekorasyonda Doğadan Esinti

Son zamanlarda doğa esintisine karşı bir kapı açmıştık. Bitkiler, ahşaplar, organik türde her şey dekorasyonumuzun bir parçası haline geldi.

Eskiyi unutsak da gelişen teknoloji ile zevklerimiz değişse de doğanın esintisi yine de vazgeçilmezimiz oluyor. Siz de ev dekorasyonunuzda doğal renklere, ahşaplara, taşlara yer vermek isterseniz, bu malzemelerin kullanım alanlarına bir göz atın deriz. Doğadan gelen güzellik evinize çok yakışacak.

AHŞAP

Eski zamanın vazgeçilmezi ahşap şimdi her yerde… Hemen hemen her odada kullanabileceğiniz ahşaplar hem sıcak bir görüntü elde etmenize hem de doğallıktan uzaklaşmamanıza yardımcı oluyor. İster mobilya olarak ister aksesuar olarak ister döşemelerde tercih edebilirsiniz. Söz konusu doğallığı evinizin hangi köşesine uygulayacağınız size kalmış.

RENKLER

Ahşap detayların olduğu evinizde kullanacağınız renkler de doğal olmalı. Ahşaba giden en iyi rengin de yeşil olduğunu unutmayın. Doğallığın baş tacı yeşilde; zümrüt, açık, koyu, mint her tonu tercih edebilirsiniz. Perde, halı, koltuklar, aksesuar seçimlerinizde yeşil tonundan faydalanabilirsiniz ancak hepsinde değil; bir ya da iki tanesinde… Kahve tonları, maviler doğallığı yansıtacak diğer renkler…

DESENLER

Desenler evimizin hemen hemen her köşesinde bizimle. Perde, koltuk, halı seçiminizde doğal desenli olanları tercih edebilirsiniz. Büyük yaprak desenleri son zamanların vazgeçilmezi… Desenleri büyük alanlarda sevmiyorsanız, kırlent gibi küçük alanlarda kullanarak, düz bir koltuğu şenlendirebilir, dekorasyonunuza doğadan bir esinti katabilirsiniz.

TAŞLAR

Doğal taş denildiğinde aklımıza gelen ilk şey mermer… Banyo ve mutfaklarda kullandığımız mermerler son zamanlarda salonlarda hatta yatak odalarında da çok tercih edilir hale geldi. Masalarda, sehpalarda kullanılacak antrasit ya da siyah mermerler doğayı tüm mekana yayıyor. Tabi mermerde en doğal görünümü tercih etmeyi unutmayın. Mutlaka yeşil bitkilerinizle tamamlayın, bitkiler doğanın bir paçası, dekorasyonunuzun da tamamlayıcı unsuru…