Dekorasyonda Fransız Tarzı

Dekorasyonda Fransız Tarzı

Teknolojinin birçok şeyi hızla tüketmemize neden olduğu bir dünyada hepimizin ortak arzusu zamanın ötesine geçebilmek, kalıcı olabilmek… Dekorasyon konusunda da birçoğumuzun ortak beklentisi yıllar geçse de modası asla geçmeyen, biraz da modern çizgiler içiren bir dekorasyona sahip olabilmek. “Bu mümkün mü?” sorusu akıllara geliveriyor. Evet mümkün. Fransız tarzı dekorasyonla kadife kumaşlar, döşemelerde kullanılan üzüm ve çiçek baskıları, metalik objelerle süslenmiş odalar zamansızlık hissi oluşturuyor. Bu zamansız stili gelin birlikte yakından inceleyelim…

KLASİK ÇİZGİLER

Klasik çizgilerle oluşturulan zarif tasarımlar, renk uyumu ve rahatlığa kadar aradığınız her şey Fransız tarzı dekorasyonda bulunuyor… İşte bu nedenle Fransız tarzı dekorasyonun zarafeti ve şıklığını yansıtan objelerle hayallerinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Renk uyumu, rahatlık ve zarifliği ön plana alan bu dekorasyon tarzında sadelik ön plana çıkıyor.

DESEN DE VAR

Fransız tarzı dekorasyonda karşımıza çoğu zaman desenli kumaşlar da çıkar. Fakat bu desenli kumaşlar uyum içinde hareket ederek odada bir karmaşaya neden olmaz. Kadife kumaşlı sandalyeler ve desenli perdeler ile yazlık kasabadaki bir evi anımsatan bu dekorasyonda uyumu yakalamak sandığınızdan da kolay.

BEYAZ DUVARLAR

Bu dekorasyon tarzında beyaz fakat işlemeli duvarlar, zarif kitaplıklar, geleneksel halılar ve taze çiçekler her zaman karşımıza çıkıyor. Odalar ne kadar canlı olursa olsun Fransız tarzı dekorasyonun olmazsa olmazları arasında beyaz duvarlar gösterilebilir. Beyaz duvarlarınızı zarif kitaplıklarla hareketlendirebilirsiniz.

RENK PALETİ

Gümüş ve mavi renk paleti Fransız dekorasyonunda sıkça karşımıza çıkar. Oymalı mobilyalar ve desenli kumaşlar ile göz kamaştıran Fransız tarzı döşenmiş bir odada avizeler de dikkat çeken bir unsur olabilmekte.

TAŞ DUVARLAR

Son yıllarda dekorasyonun önemli unsurları arasında yerini alan taş duvarlar her zaman etkileyici bir görünüm oluşturmayı başarıyor. Taş duvarlarınızı farklı aydınlatma tasarımları ile tamamlayabilir, zeminde de basit bir kilim tercih edebilirsiniz. Ayrıca aynalara ve çiçeklere dekorasyonunuzda yer ayırmayı da unutmamanızı öneririz.

YASTIKLARI DA DENEYİN

Fransız tarzına renk katan çiçek motiflerine ve renkli kumaşlara dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz. Risk almaktan çekinen bir yapıya sahipseniz bunu koltuklarınızla kombinlediğiniz yastıklarınızda kullanabilirsiniz. Böylece sıkıldığınızda kolaylıkla değiştirme şansınız olacaktır.