DEKORASYONDA LOFT RÜZGÂRI

Loft tarzı dekorasyon ilk bakışta metal ağırlıklı bir görünüme sahiptir ancak ahşap ve cam tasarımlar da bu tarz dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Yüksek tavanlı evlerde metal ve cam objelerle loft dekorasyonu uygulayıp dekorasyonunuzda fark yaratmanız mümkün…

SADE MOBİLYALAR
Loft ev dekorasyon stillerinde mobilya seçimi oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Genelde abartısız sade mobilyalar bu tarz için uygundur. Rahatlık ve sadelik loft ruhuna hitap eden özellikler arasında gösteriliyor. Yemek odalarında sade metal sandalyeler ve sade masalar öne çıkıyor.

KUMAŞ VE DERİ
Loft iç mekân dekorasyonu için metal tasarımlar tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte ahşap ve deri tasarımlar ile görsel açıdan dekorasyonunuza oldukça şık ve modern bir görünüm katabilirsiniz. Rahatlıkları ile öne çıkan kumaş koltuklar, ya da chesterfield tarzı deri koltuklar bu dekorasyon tarzı için en uygun mobilyalar arasında yer alıyor.

YÜKSEK KİTAPLIKLAR
Bir mekâna farklı bir hava kazandıran ahşap ya da metal yüksek kitaplıkları unutmamak gerekir. Çünkü yüksek kitaplıklar loft tarzın en belirgin unsurları arasında başı çeker. Bu nedenle de loft tarzın tamamlayıcısı olarak gösteriliyorlar. Mekânda ahşap sıcaklığını yaşamak istiyorsanız oturma takımı, kitaplık ve masalarda ahşap tasarımlar seçebilirsiniz.

RENKLİ AKSESUAR
Dekorasyonlarında loft tarzı uygulayanlar ister istemez metal, çelik tasarımlara sıkça yer verecekleri için aksesuar seçimlerinde renkli tasarımlardan yararlanarak mekânı daha sıcak bir görünüme kavuşturabilirler. Örneğin duvarlarda büyük sanatsal renkli tablolara yer verebilirsiniz. Ayrıca loft dekorasyonun ruhunda metal sarkıtlar da aydınlatma elemanı olarak kullanılır.

RENK SEÇİMİ
Eviniz için bu sade ve çekici iç mekân dekorasyonunu tercih etmek istiyorsanız başta, gri ve kahve tonları olmak üzere doğal ahşap renkleri ve tuğla tonlarını tercih etmek zorunda kalacaksınız. Bu renkler bu dekorasyon için en ideal ve uygun renk tonlarıdır. Kahve tonlarını mobilya seçimlerinizde tercih edebilir, gri tonlarını ise aksesuar ve diğer dekoratif tasarımlarda kullanabilirsiniz.