DEKORASYONUNUZ KIŞA HAZIR MI?

DEKORASYONUNUZ KIŞA HAZIR MI?

YAKLAŞAN KIŞ MEVSİMİ İLE BİRLİKTE HAVALAR DA SOĞUYACAK. SOĞUK HAVALARDA DEKORASYONUNUZDA YAPACAĞINIZ KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA EVİNİZİ KIŞ MEVSİMİNE HAZIRLAYABİLİR; HUZUR BULDUĞUNUZ EVİNİZE SICAK BİR HAVA KATABİLİRSİNİZ.

Sonbaharın gelmesi ile birlikte havalar da soğumaya başladı. Kışın yağmurlu ve soğuk günlerinde birkaç kolay adımla evinizde daha sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Dışarı çıkmanın zor olduğu, evde daha çok vakit geçirilen bu mevsimde, evinizde huzurlu ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Bunun için de; battaniyeler, rengârenk kilimler, kozalaklar ve kokinalarla evinizi muhteşem bir şekilde dekore edip kışa hazırlayabilirsiniz…

AHŞAP BAŞ TACI
Kışın elementi olarak gösterilen ahşap; ortama verdiği sıcaklık ile kışın soğuk günlerinde evinize daha sıcak bir hava katıyor. Kullanışlı ve rahat olan ahşaba masa, sehpa, sandalye, ayna, raf, TV ünitesi ya da farklı bir şekilde yer verebilirsiniz. Ahşabın koyu ve açık tonlarını bir arada kullanarak renk ahengi de yaratmanız mümkün.

BATTANİYELER REVAÇTA
Kış aylarının olmazsa olmazlarından biri de battaniyeler oluyor. Kendi zevkinize uygun öreceğiniz battaniyelerin yanı sıra yumuşak kumaş ve polar battaniye seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Son yıllarda revaçta olan ve sıkça tercih edilen diz battaniyeleri, ısıtmanın yanı sıra hoş bir dekorasyon objesi olarak evlerdeki yerini alıyor. Bu yumuşacık pamuklu battaniyeler, kışın vazgeçilmezlerinden biri olurken; rengârenk kırlentler ya da örgü kırlentler kışın vazgeçilmezleri arasında sayılabilir.

AKSESUAR SEÇİMİ
Kış mevsimi dendiğinde akla gelen bir diğer unsur şömine oluyor. Şömineli evlerde şöminenin yakılıp ve etrafına yerleştirilecek koltuklarla kahve köşesi oluşturulması da gündeme gelebilir. Bu süreçte şamdan ve mumluklar kışın evinizde sıcak bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacak aksesuarlar arasında başı çekiyor. Şamdanlar daha klasik evlerde tercih edilirken, farklı renk ve şekillerdeki mumluklar daha modern evlerde kullanılabilir.

DOĞAL ÜRÜNLER
Kış dekorasyonunun her dönem vazgeçilmezleri arasında kozalak ve kokinalar başı çekiyor. Eve dert girmesini engellediği düşünülen kozalakları ister cilalayıp isterseniz de spreyle boyayabilir, isterseniz de olduğu gibi bir sepetin içinde masanızda ya da kapı süsünde kullanabilirsiniz.

Kış aylarında yetişen ve yılbaşı çiçeği olarak da bilinen kokinalar da evlere renk katan dekoratif ürünler arasında yerini alıyor. Bakımı kolay, sürekli sulama gerektirmeyen kokinaları vazo içinde olabileceği gibi kapı süsü olarak da kullanabilirsiniz.