Demiryollarında 163. Yıl Coşkusu

Demiryollarında 163. Yıl Coşkusu

TCDD’nin 163. Kuruluş Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında TCDD ile İzmir Devlet Senfoni Orkestrası işbirliği ile organize edilen konser dizisinin ilki Ankara Garı’nda gerçekleştirildi.

Konser öncesinde konuşan TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail Çağlar, “23 Eylül 1856’da İzmir-Aydın Hattının inşasıyla başlayan Türk Demiryollarının 163. Kuruluş Yıl Dönümünü kutluyor olmanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

“Demiryolları bu ülkeyi uygarlık ve refah ışıklarıyla aydınlatan kutsal bir meşaledir, diyerek demiryollarının önemini vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğündeki bu yürüyüşte demiryolu aşkını yüreklerinde hissederek çalışan tüm mesai arkadaşlarıma ve tüm yolcularımıza teşekkür ediyorum.” diyen Çağlar, konuşmasına şöyle devam etti: “Teşekkülümüzün 163. Kuruluş Yıl Dönümü coşkusunu yakın tarihte sefere koyduğumuz ve Ankara-Kars güzergâhında bulunan tüm şehir ve kasabaların güzelliklerini sunmakta olan Turistik Doğu Ekspresi’nin güzergâhındaki şehirlerimizde bir dizi konserler vererek halkımızla beraber yaşayacak ve yaşatacağız. Teşrifleri için İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarına teşekkür ediyor, yüreğinde demiryolu sevgisi taşıyan halkımızın ve demiryolcuların bu kutlu gününü tekrar tebrik ediyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları, turne kapsamındaki konserlerini 28 Eylül’e kadar sırasıyla Erzincan, Erzurum, Kars ve Sivas Divriği’de yineledi.